Iga aasta töötab sadu tuhandeid hiinlasi ennast surnuks

Mait Kraun 01. juuli 2014, 22:04

Hiina panganduse reguleerija Li Jianhua töötas ennast 48-aastaselt sisuliselt surnuks. Tööandja sõnul seadis 26 aastat tööl olnud Jianhua partei ja rahva heaolu alati esiplaanile. See ei ole ainuke juhtum ning ületöötmise tõttu sureb Hiinas iga aasta sadu tuhandeid inimesi.

Hiina seisab silmitsi „ületöötamise epideemiaga“. Ligikaudu 600 000 töötajat sureb Hiinas iga aasta liigse töökoormuse tõttu, teatab China Youth Daily. Hiina Rahvusvahelise raadio sõnul suri aprillis ületöötamise tõttu iga päev 1600 inimest, vahendab Bloomberg.

Hiinlaste veebisait ja mikroblogi Weibo on täis kaebusi stressis ja viimase piirini viidud töötajate kohta. Palju on teateid nii noorte kui ka vanade inimeste surmast ületöötamise tõttu.

„Mis mõte on teha ületunde kui sa töötad ennast sõna otseses mõttes surnuks?“ küsis üks kommentaator Weibos, kelle sõnul käsib tema tööandja kulutada järjest rohkem aega töötamisele.

Hiinas on tööjõud saamas turul üha rohkem eeliseid, sest töötajate hulk kahaneb ning see võimaldab olemasolevatel nõuda suuremat palka.

Tihti korraldatakse ka streike, mille tulemusel töötajad saavad küll palgatõusu, kuid sageli tõstab tööandja vastukaaluks töötundide hulka. Sellega rikuvad paljud ettevõtted Hiina tööjõuseadust ning aitavad kaasa surmade hulga kasvule.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. July 2014, 22:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing