Airbus tahab Taanile hävitajaid toota

Mait Kraun 23. juuli 2014, 16:23

Airbus teatas täna, et esitas pakkumise Taani valitsusele uute Eurofighter Typhoon hävitajate valmistamiseks. Taani valitsus loodab välja vahetada aeguvad Lockheed Martini F-16 tüüpi lennukid.

„Eurofighteri hävitajaid on Euroopa riikide teenistuses juba rohkem kui 400. Me oleme veendunud, et tänu tugevale partnerlusele Euroopa rahvastega on Eurofighter ka Taani jaoks ratsionaalseim valik,“ ütles Eurofighteri kampaania direktor Uli Fingerie. Eurofighteri projekti viib läbi Airbus koos BAE systemsi, PLC, Finmeccanica-ga ja partnerriikidega.

Esmaspäeval teatas Rootsi valitsus, et nad otsustasid koostöös SAABiga hankel mitte osaleda. Rootsis toodetakse Gripen tüüpi hävitajaid. Taani on kutsunud konkursile ka Boeingu F-18-ga ja Lockheed Martini F-35-ga. Taani on ühtlasi ka F-35 arendamise partner.

Milliseid hävitajaid osta, otsustab Taani järgmisel aastal. Kokku tahab riik soetada 24-30 hävitajat.

Eurofighter Typhooni projekti ja tootmist haldavad neli põhilist partnerriiki – Saksamaa, Suurbritannia, Itaalia ja Hispaania. Hävitajaid on ostnud veel näiteks Austria ja Saudi Araabia.

Viimasel ajal on Eurofighteri tootmine sattunud küsimärgi alla, sest nõudlus lennukite järele on vähenenud. Juhul, kui uusi ostjaid ei lisandu, võib lennukite tootmine lõppeda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    23. July 2014, 16:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing