Nordecon hakkab Tartu ümbersõitu ehitama

Birjo Must 25. juuli 2014, 09:16

Nordecon AS ja maanteeamet sõlmisid täna Tartu lääne-ümbersõidu projekteerimis- ja ehitustööde lepingu, mille maksumus on 8,6 miljonit eurot.

Tööde käigus uuendatakse 3 kilomeetri ulatuses lennuvälja ristmikuni viivat 2+2 sõidurajaga teelõiku ning ehitatakse neli viadukti ja tunnel. Ehitustööde maksumuseks on 8,6 miljonit eurot ilma käibemaksuta, teatas ettevõte.

Nordeconi rajatava Tartu läänepoolse ümbersõidu 5. ehitusala tööd algavad sügisel ning nende kestuseks on planeeritud 15 kuud.

Tänavu on Nordecon sõlminud veel 8,7 miljoni eurose lepingu Ülemiste City büroohoone ehituseks, 8,3 miljoni eurose lepingu Estonia hotellikomplekside ehituseks, 6,4 miljoni eurose lepingu AS Smarten Logistics uue logistikakeskuse ehituseks, 3,3 miljoni eurose lepingu Viru Keemia Grupi õlitehase ehituseks ja 3 miljoni eurose lepingu Tondi Elukvartali I etapi ehituseks. Lisaks ehitatakse 6 miljoni euro eest Eesti Loto Maja nimeline äri- ja böroohoone.

Nordeconi kontsern on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Kontserni ettevõtted tegutsevad Eestis, Ukrainas ja Soomes. Emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte.

Kontserni eelmise aasta konsolideeritud müügitulu oli 174 miljonit eurot ja puhaskasum 4,6 miljonit eurot. Nordecon annab tööd üle 700 inimesele. Alates 18. maist 2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. July 2014, 11:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing