Birjo Must • 14. august 2014 kell 9:55

Cisco juht peata, koondab tuhandeid

Maailma suurima võrguseadmete tootja Cisco Systemsi juhil John Chambersil on mõtted taas otsas ning ta viib ettevõttes läbi uue koondamislaine.

Alates 2009. aasta veebruarist on Cisco koondanud juba 25 850 töötajat. Nüüd on sellele oodata jätku, sest firmast lastakse lahti 6000 inimest, mis moodustab kogu töötajate arvust 8%.

Cisco käive langes juulis lõppenud majandusaastal mullusega võrreldes 3%, 47,1 miljardile dollarile. See on esimene langus viie aasta jooksul.

Tulemus ei valmista rõõmu Chambersile, kes on püüdnud ettevõttes uuendusi läbi viia enne kui ta selle oma järeltulija kätesse usaldab. Kuigi firma on turule toonud uusi tarkvara tooteid, pole käivet õnnestunud tõsta.

„Kui ka üleminek rohkem tarkvarale orienteeritud tegevusele on edukas, jääb käive suure surve alla,“ kommenteeris  International Strategy & Investment Groupi analüütik Brian Marshall.

Ettevõte prognoosib, et oktoobris lõppevas esimeses kvartalis käive jääb 12,1-12,2 miljardi dollari vahele. See tähendab, et aastaga käive ei kasva või kasvab 1%. Bloombergi küsitletud analüütikud prognoosivad käibeks 12,1 miljardit.

Cisco aktsia kukkus eile New Yorgi börsil pikendatud kauplemisajal 3,3%. Aktsia sulgus 1% üleval, 25,2 dollaril.

Hetkel kuum