5 rikast perekonda, kes kaotasid oma vara

Mait Kraun 21. august 2014, 18:46

Ei tundu võimalik, et miljonites suplev perekond võiks kogu oma varanduse kaotada. Tegelikult võivad paljud asjaolud viia allakäiguni – halvad investeeringud, liiga palju võlga ja kontrollimatu kulutamine.

Portaal Bankrate.com on pannud kokku nimekirja viiest perekonnast, kes on oma varanduse mingil põhjusel kaotanud.

Vanderbiltide perekond

1877. aastal surres oli raudteeärimehel Cornelius Vanderbiltil varasid 100 miljoni dollari eest. Ta asutas oma ettevõtte 1810. aastal, mil laenas oma emalt äri ehitamiseks 100 dollarit. Kuus generatsiooni hiljem pole ettevõtted enam perekonna käes. Kõik on maha müüdud.

Hartfordide perekond

Jaemüügiketi A&P loonud Huntington Hartford kaotas ebaõnnestunud ettevõtete ja „playboy“ elustiili tõttu miljoneid dollareid. Veel 1940. aastal oli perekond üks USA rikkamaid. Ettevõtte looja pojapoeg teenis tippajal 1,5 miljonit dollarit aastas. Mõned aastad pärast pankrotist teatamist kolis Hartford Bahamale ja suri seal kuus aastat tagasi 97aastaselt.

Kluge’ide perekond

Pärast üheksa aastat kestnud abielu lahutas Patricia Kluge Metromedia asutajast John Kluge’ist. Lahutuse tulemusel sai Patricia 1 miljoni dollari aastas ning 200 aakrit kinnisvara. 2011. aastal oli ta juba pankrotis, sest kulutas kogu oma raha viinamarjaistanduse laiendamiseks. Samuti võttis ta laienemise eesmärgil liiga suuri laenukohustusi. Pärast pankrotti ostis viinamarjaistanduse 6,2 miljoni eest  kinnisvarahai Donald Trump.

Strohide perekond

Ettevõtte asutaja Bernhard Stroh migreerus 1850. aastal Saksamaalt USAsse 150 dollari ja koduse õlle retseptiga. Tema pojad suurendasid ettevõtet ning 1980. aastateks kontrollis perekond suuruselt kolmandat õllepruulimise ettevõtet. Kokku oli perekonna varade väärtus 700 miljonit dollarit. Täna, viis generatsiooni hiljem, on ettevõte kadunud. Põhjuseks olid liigne võlakoormus, tugevnev konkurents ja kasutamata jäänud võimalused.

Pulitzeride perekond

Kirjastamise suurärimehe Joseph Pulitzeri pojapoja pidi finantsraskustest välja aitama tema eksabikaasa uus mees. Forbesi andmetel oli Peteri omatud 800 aakri suurune tsitrusviljade salu haiguspuhangute tõttu sulgemisohus. Roxanne Pulitzeri abikaasa, Tim Boberg, aga aitas Peteri välja ning andis talle üle miljoni dollari ulatuses krediiti. 1982. aastal oli Peter Pulitzeri varade väärtus veel 25 miljonit dollarit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. August 2014, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing