Birjo Must • 22. august 2014 kell 9:06

Riskifondide kümme lemmikaktsiat

Riskifondidel ei lähe võrreldes üldise turuga endiselt hästi, kuna suurem osa nende protfellidest on paigutanud kaubanduse ja meediavaldkonnaga seotud ettevõtetesse.

Riskifondid on tänavu tõusnud 1% võrreldes S&P 500 indeksi 7,5%-lise tõusuga, näitab Goldman Sachsi kvartalianalüüs, mille raames uuriti 775 riskifondi tegevust.

Goldmani teatel on pikad positsioonid näiteks Apple’i, Facebooki ning ravimifirma Allergani aktsiates aidanud fondidel viimastel kuudel taastuda pärast ajalooliselt kehva tulemust aprillis ja mais. Tulemuse veavad aga endiselt allapoole kaubandussektori aktsiad.

Riskifondidel on umbes 20% investeeringutest paigutatud just sellesse sektorisse, mis on S&P 500 indeksisse kuuluvatest aktsiatest sel aastal kõige kehvema tulemuse teinud. Sektor moodustab indeksist 20%.

Goldman pani aga kokku aktsiad, mis on riskifondide jaoks kõige olulisemad. Need valiti välja selle järgi, millised aktsiad esinesid teise kvartali lõpus riskifondide portfellides kõige sagedamini esikümne seas.

TOP 10 aktsiat, mis on riskifondide jaoks kõige olulisemad:

1. Actavis Plc – ravimitootja

2. Apple Inc – tehnoloogiafirma

3. Facebook Inc – sotsiaalvõrgustik

4. Allergan Inc – ravimi- ja meditsiiniseadmete tootja

5. American Airlines Group – lennufirma

6. General Motors – autotootja

7. Time Warner Cable – kaablisüsteemide tootja

8. American Intl Group – kindlusturfirma

9. Microsoft Corp – süsteemitarkvara pakkuja

10. Hertz Global Holdings – autorendi firma

Hetkel kuum