Mark Zuckerberg tahab konkureerida Google’iga

Raido Neemre 29. august 2014, 20:46

Facebook testib uut rakendust, mille abil saavad kasutajad võtmesõnade abil postitusi otsida. Bloomberg vahendab, et mõndadele Facebooki mobiilirakenduse kasutajatele on antud võimalus otsida oma Facebooki sõprade vanu positusi.

Bloombergile saadetud teates kutsus Facebook eksperimenti mobiiliotsingu täiustamiseks. Hetkel ei ole mingit selgust selles osas, kas võtmesõna otsing laieneb kõigile Facebooki kasutajatele või mitte või kas Facebook plaanib rakenduse esilehele panna.

Facebooki otsingut on pikka aega peetud veebilehe jaoks oluliseks aspektiks. Zuckerbergi sõnul on Facebook Search võimas vahend, mis võib konkureerida isegi otsinguhiiglase Google’iga.

Facebooki 2013. aasta neljanda kvartali tulemusi avalikustades vihjas Zuckerberg võimalusele kasutajatel otsida Facebooki mahukast sisust neile huvipakkuvaid vanemaid postitusi. Zuckerberg märkis, et 10 aastaga on kogunenud staatuse uuendusi, postitusi ja fotosid enam kui triljon. Tema sõnul on triljon sisukildu suurim hulk infot, mida ei leidu praegusel hektel mitte üheski otsingumootoris.

Hetkel on otsingumootori kuningas siiski Google, millel on ühtlasi enam kui dekaadi jagu edumaad. Zuckerbergi ambitsiooni ja reaalsuse vahel haigutab aga suur kuristik: enamus Facebooki graafilise otsingu rakendustest on praegu üsnagi pettumust valmistavad. Korraliku otsingumootori väljatöötamine Facebookis võib silmitsi seista privaatsuse pooldajate tugeva vastuseisuga. Euroopas esitati Facebooki vastu 16 miljoni dollari suurune hagi, mille alusel soovitakse saada kahjutasu kahjude eest, mida on põhjustanud Facebooki “ebaseadusliku” Graph Search otsingumootori rakendamine. Graph Search otsingufunktsioon hakkas tööle 2013. aasta märtsis ning võimaldas kasutajatel otsida näiteks seda, kes nende sõpradest töötavad mingis konkreetses ettevõttes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2014, 20:46
Otsi:

Ava täpsem otsing