Mait Kraun • 3. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Prantsusmaa peatas Mistrali müügi

Prantsusmaa peatas täna esimese Mistrali tarne Venemaale, põhjendades, et Venemaa tegevus Ida-Ukrainas on läinud vastuollu Euroopa julgeoleku huvidega.

Otsuse tegi teatavaks täna Pariisis toimunud riikliku julgeoleku kohtumisel Prantsusmaa president Francois Hollande. Selle otsuse tegi Prantsusmaa NATO tippkohtumise eelõhtul, mis peetakse Suurbritannias. Peamiseks teemaks saabki kohtumisel olema Ukraina kriis, vahendab Bloomberg.

„President teatas, et vaatamata relvarahu püüdlustele pole tingimused Mistrali Venemaale saatmiseks sobivad,“ teatas täna Prantsusmaa presidendikantselei. „Relvarahu poole küll püüeldakse, kuid midagi pole kinnitatud ega rakendatud.“

Prantsusmaa on olnud juba mõnda aega Mistralite müügi tõttu rahvusvahelise surve all. 21. juulil teatas Hollande, et sõjalaeva müük võidakse tühistada. Tol hetkel aga midagi kindlat veel ei olnud. Tänases avalduses aga ei mainitud, kas sama saatus ootab ka teist Mistralit või mitte.

Esimese mistrali müügitehingu väärtus oleks olnud 1,2 miljardit eurot. 2011. aastal allkirjastatud kokkuleppe kohaselt pidi Prantsusmaa ehitama venelastele kokku kaks Mistralit – ühe 2014. aasta oktoobriks ning teise 2016. aastaks.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt