Saksa parlamendis vastuseis Mistralite müügile

Sirje Rank 02. august 2014, 14:10

Saksamaa kantsleri Angela Merkeli partei parlamendisaadikud survestavad valitsust tõkestama Prantsusmaa Mistral tüüpi sõjalaevade müüki Venemaale.

Reedel jõustunud ELi sanktsioonid ei toimi tagasiulatuvalt, mis võimaldab Prantsusmaal 2011. a sõlmitud lepingu jätkuvalt ellu viia.

"Prantslased valmistuvad Venemaale kahe sõjalaevaga sõjalisteks operatsioonideks märkimisväärset toetust andma, ajal, mil Ukrainas käib sõda. See on täiesti mõeldamatu," ütles Saksamaa parlamendi kaitsekomitee asejuht Karl Lamers. "Ma olen täiesti veendunud, et käivitunud debatt ei võimalda ka föderaalvalitsusel sellest kõrvale jääda," vahendas agentuur Bloomberg.

EL või NATO peaks need laevad ostma või liisima, ütles  Lamers.

Mistralite ostmine NATO-le või ELile oleks kindlasti parem, kui tehing iga hinna eest lõpule viia, nii nagu prantslased praegu teevad, ütles Merkeli CDU parlamendigrupi spiiker Philipp Missfelder. "Sellise helikopterikandja omandamine oleks Euroopa julgeoleku seisukohalt mõistlik."

Venemaaga sõlmitud lepingu maksumus on 1,2 miljardit eurot. Prantsusmaa ei ole avalikustanud, kui suur oleks trahv lepingu täitmata jätmise eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. August 2014, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing