Sirje Rank • 17. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Kes võtab üle Venemaa sõltumatu majanduslehe?

Venemaa president Vladimir Putin videokonverentsil oma Argentiina kolleegiga.  Foto: Scanpix/Reuters

Pärast seda, kui Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas seaduse, mis piirab välisomanduse massiteabevahendistes 20%-le, tuleb ka Wall Street Journali ja Financial Times’i omanikel, kes asutasid koos Venemaa juhtiva majanduslehe Vedomosti, 2016. a lõpuks oma osalusi kärpida.

Kolmas omanik, Soome Sanoma, on juba oma varasid Venemaal müümas.

Agentuur Bloomberg kirjutab informeeritud allikatele viidates, et Venemaa presidendi Vladimir Putini liitlased on potentsiaalsed ostjad. Üks võimalus on, et kasutatakse vahendajat, kes ostab osalused üles, enne kui need Putinile lojaalsetele omanikele edasi müüakse. Lõpuks saaks omanikuks kas Gazprom-Media või kauaaegse Putini liitlase Juri Kovaltšuki firmad, ütlesid anonüümseks jääda soovinud allikad.

„Kreml näeb Vedomosti aktsionärides välisriikide valitsusi,“ ütles lehe peatoimetaja Tatjana Lõsova. „Wall Street Journal on sama mis USA ja Financial Times Suurbritannia. Nad tahavad venemaalasest omanikku, et oleks, kellele helistada.“

Vedomosti, mis avaldab tihti valitsuskriitilisi juhtkirju ja arvamusi ning ajakirja Forbes venekeelne väljaanne on Venemaal ühed mõjukaimad sõltumatud väljaandeid, mida loeb riigi poliit- ja ärieliit.

„Kreml lubas mõnedel intellektuaalsetel probleemitekitajatel oma mõtteid väljendada,“ ütles sõltumatu politoloog Maša Lipman. „Nüüd liigume nulltolerantsi suunas.“

Sel kuul toimunud videokonverentsil Argentiina presidendi Cristina Fernandez de Kirchneriga ütles Putin, et välisriigid peavad Venemaa vastu infosõda. Putini sõnul on meediast saanud ohtlik relv avaliku arvamusega manipuleerimiseks.

Videokonverentsiga tähistasid presidendid Venemaa riikliku telekanali RT hispaaniakeelse programmi käivitamist. Venemaa valitsus on eraldanud suuri summasid ka RT saksa- ja prantsuskeelse programmi käivitamiseks. 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt