Jaga lugu:

Allan Kiil: häälte lugemine ajas naerma

Tallinna Sadama nõukogu liige Neinar Seli (vasakult teine) ja juhatuse liikmed Ain Kaljurand (paremalt teine) ning Allan Kiil (paremalt esimene).
Tallinna Sadama nõukogu liige Neinar Seli (vasakult teine) ja juhatuse liikmed Ain Kaljurand (paremalt teine) ning Allan Kiil (paremalt esimene).  Foto: Raul Mee

Harju maakohtus Neinar Seli kriminaalasjas tunnistusi andnud Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil ütles, et nõukogu koosoleku häältelugemine tegi nalja.

Süüdistatavaga koos Reformierakonda kuuluv Kiil rääkis, et kui Tallinna Sadama endine nõukogu esimees Seli tegi mullu oktoobris  koosolekul teatavaks olümpiakomitee rahastamisotsuse hääled 4 : 3, järgnes saalis naer. Kiili sõnul ei saanud nõukogu liikmed aru, kellelt tuli neljas hääl, aga keegi ei küsinud ka selgitusi. „Mindi järgmise punkti juurde, rohkem midagi,“ väitis ta.

Teisalt rääkis Kiil, et miski ei seganud nõukogu liikmetel segase hääletamistulemuse selgitamist ning tema kavatseski seda teha. Aga koosolek sai läbi ning liikmed asusid seejärel kohe meediaga suhtlema.

Kiil ütles, et Tallinna Sadama juhatus vestles siiski pärast koosolekut Seliga. Viimane väitis neile, et tal läks häälte lugemisel midagi sassi.

Kiil lausus, et tema sai hääletamise tulemuseks 3 : 3. Ta lisas, et Seli hääletusest osa ei võtnud, sest selleks on vaja käsi tõsta, aga toonane nõukogu esimees seda ei teinud. Kuna hääled jäid viiki, siis Kiili väitel ei võetud vastu ka mingisugust otsust.

Samas märkis Kiil, et mitmele nõukogu liikmele jäi siiski mulje, et olümpiakomitee rahastamise otsus võeti vastu häältega 4 : 3. „Ma ei saa aru, miks nad nii arvasid,“ lisas ta.

Täna jätkus Liivalaia kohtumajas olümpiakomitee presidendi ja Tallinna Sadama nõukogu endise esimehe Seli kriminaalmenetlus, kus Seli kahtlustatakse korruptsioonialases tegevuses. Süüdistuse järgi hääletas Seli möödunud aasta 31. oktoobril toimunud Tallinna Sadama nõukogu koosolekul otsuse poolt toetada olümpiakomiteed 250 000 euroga.

Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt