Harry Tuul • 11. detsember 2015
Jaga lugu:

Seli sobib Keskerakonda

Edgar Savisaar ja Neinar Seli  Foto: Erik Prozes

Kibestunud Neinar Selist on kahju, sest ta otsib lohutust edgarsavisaarelikust põlgusest Eesti riigi vastu, soovides end Eesti õigussüsteemist lahti siduda, kirjutab toimetaja Harry Tuul.

„Kes tahab ennast siduda Eesti õigussüsteemi külge? Varsti enam mitte keegi,“ kirjutas Neinar Seli pärast seda, kui riigikohtu kriminaalkolleegium leidis, et ta on süüdi korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu rikkumises.

Alles esmaspäeval oma sünnipäeva tähistanud Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli aasta lõpp on ebameeldiv. Tal tuleb lahkuda sihikindla tööga saavutatud ihaldusväärsest ja prestiižsest presidendiametist. Hüvasti tuleb jätta ka Reformierakonnaga, kui parteil pole just plaani end keskerakondlikult Eesti õigussüsteemist „lahti siduda“.

Seaduse kehtivad nii oravale kui ninasarvikule

Seli on igatahes Savisaarega ühte meelt. Enamgi, oma avalduses kasutab Seli just savisaarelikke võtteid. Selmet endale tuhka pähe raputada, süüdistab oma tegudes teisi: oponentide, peamiselt Juhan Partsi vandenõusid ning loomulikult Eesti õigussüsteemi.

Justkui tema polekski midagi teinud. Ometi sarnanes tegu, milles Seli süüdi jäi, väga palju sellega, mida sisuliselt iga päev teeb Keskerakond Tallinnas, Narvas ja mujal, kus nad võimule saavad. Nimelt kasutavad võõrast raha võimule pürgimiseks ja seal püsimiseks. Just seda tegi ka Neinar Seli, kui jõuka ärimehena lasi end sisuliselt maksumaksja raha eest olümpiakomitee presidendiks valida ning seejärel püüdis enda võimu kinnistada. Astu või Keskerakonda.

Äraspidiselt võiks aga Neinar Seli ja tema kamraadid olla hoopis uhked, sest see on ilmekas näide, et Eesti seadused kehtivad võrdselt nii oravale kui ka ninasarvikule.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum