Mait Kraun • 29. oktoober 2014 kell 17:36

Eurotsooni perifeeriariikide pangad langevad kolinal

Hispaania suuruselt teine pank BBVA  Foto: Bloomberg

Mitmete pankade aktsiad eurotsooni niinimetatud perifeeriariikides on täna tugevalt langenud. Investorid seedivad Euroopa Keskpanga poolt pankadele korraldatud stressitesti tulemusi.

Mitmed kehvema aktsia tulususega pangad ei olnud aga need, kellel stressitestis halvasti läks. Nende pankade aktsiad on tugevalt langenud terve nädala jooksul, vahendab Financial Times.

Järgnevas nimekirjas on 10 suurimat kukkujat. Paksus kirjas on välja toodud pangad, kellel soovitati peale stressitesti rohkem kapitali koguda. Kaldkirjas on aga need pangad, kellel 2013. aasta lõpuks piisavalt kapitali ei olnud, kuid on praeguseks kogunud piisavalt raha, et stressitest edukalt läbida.

Piraeus Bank: langus 8,5 protsentiNational bank of Greece: langus 6,1 protsentiBanco Popular Espanol: langus 5,8 protsentiBanca Monte dei Paschi di Siena: langus 5,8 protsentiBanca Populare dell'Emilia Romagna: langus 5,7 protsentiBanco de Sabadell: langus 5,4 protsentiBanca Poplare di Milano: langus 5,4 protsentiBanco Popolare: langus 5,3 protsentiUniCredit: langus 4,7 protsentiBBVA: langus 4,6 protsenti

Viimase kahe panga langus on aga huvitav, sest mõlemad läbisid Euroopa Keskpanga stressitesti ilma igasuguse probleemita.

Need langused on surunud täna Euroopa panku jälgiva Euro Stoxx Banks indeksi 3,2 protsenti allapoole. See on suurem langus kui esmaspäeval, mil selgusid stressitesti tulemused.

Selline tugev langustrend viitab, et investorite meelest ei ole Euroopa perifeeriariikide pankade jaoks hullem veel möödas.

Hetkel kuum