Pille Ivask • 30. oktoober 2014
Jaga lugu:

Hiina lõdvendab pangandusmonopoli

UnionPay on Hiinas monopolistaatuses
UnionPay on Hiinas monopolistaatuses  Foto: Foto: EPA

Hiina on astumas sammu, millega lubab suuremat tegevusvabadust rahvusvaheliste finantsteenuste pakkujatele nagu Visa, MasterCard ja teised, kirjutab Wall Street Journal.

Riiginõukogu andis kodulehe vahendusel teada, et kvalifitseeritud kodumaised ja välismaised ettevõtted võivad esitada avalduse, et hakata pakkuma ülekandeteenust pankade ja edasimüüjate vahel. 

Taoline samm on osa Hiina finantssektori avamise plaanidest. Midagi enamat pole siiski teada, mistõttu puudub ka info, kuidas ja millal muudatused toimuvad.

Praegu on Hiina UnionPay Co sisuliselt monopolistaatuses. Riigi kontrollitaval ettevõttel on ühtlasi head suhted ka Hiina Keskpangaga. China UnionPay esindaja ütles väljaandele saadetud e-kirjas, et ettevõte „tervitab konkurentsi“ ning „toetab ja võtab taolise otsuse teatavaks“.

Hiinas aktsepteeritakse õigupoolest ka juba praegu Visa, MasterCardi ja American Expressi „plastikut“. Nimetatud ettevõtted viivad läbi ülekandeid, kui mõlemate osapoolte kaardid on välja antud teises riigis. 

Visa, MasterCard ja American Express on juba aastaid püüdnud saavutada Hiina turul suuremat turuosa. Kuna Hiina keskklass on üha kasvav, siis nähakse sellel turul suurt kasvupotentsiaali.

Siiski tuli Hiina taoline otsus ühe asjaosalise hinnangul ettevõtetele üllatusena. 

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt