Mait Kraun • 4. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Kas saudid üritavad korraldada USAs hinnasõja?

Nafta hinnalangus on alla viinud ka kütuse hinna  Foto: Bloomberg

Täna tõmbab Wall Streetil investorite tähelepanu jällegi kiiresti langev nafta hind. Täna on WTI nafta odavnenud 2,9 protsenti ning saavutanud 76,46 dollari taseme.

Langus kiirenes pärast seda, kui Saudi-Araabia teatas hinnaalandustest USAs. See pani mitmeid investoreid mõtisklema, et võib-olla proovivad saudid luua koduste tootjate vastu hinnasõda.

„On laialdane arvamus, et Põhja-Ameerika puurijatel on vaja, et nafta hind püsiks vähemalt 70 dollari juures barreli kohta,“ ütles ajakirjanik Greg Zuckerman CNBC-le. „Minnes sellest tasemest allapoole muutuvad nii mõnedki närviliseks.“

Saudid suudavad naftat kasumiga toota aga tunduvamalt odavama hinna puhul.

Investeerimisfirma Spartan Commodity analüütik Alan Harry ütles, et saudid peaksid sellise taktika puhul hinna veelgi madalamale saama. „Hind peaks olema palju lähemal 60 dollarile,“ ütles Harry.

Harry usub aga, et nafta hind peaks lähiajal mõneti taastuma. „Ma arvan, et nafta peaks taastuma vähemalt 79 dollari tasemeni.“ Paari nädala jooksul võiks aga tema arvatates hinnalangus jätkuda ning murda isegi 70 dollari piirist allapoole.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt