Äripäev • 10. november 2014
Jaga lugu:

Tarkvarafirmal Iglu tänavu magusad tulemused

Tarkvarafirma Iglu Tallinnas Noblessneri kvartalis asuva uue kontori avamispidu tänavu septembris.
Tarkvarafirma Iglu Tallinnas Noblessneri kvartalis asuva uue kontori avamispidu tänavu septembris.  Foto: Meeli Küttim

Nortalist tüliga läinud töötajate tarkvarafirma käive on tänavu üheksa kuuga kasvanud ligi kolm korda, 1,8 miljoni euroni.

Kui Iglu 2013. aasta esimese üheksa kuu käive oli 695 000 eurot, siis sama aasta lõpuks oli see juba 1,21 miljonit eurot. Selle aasta kolme kvartali käive on 1 817 600 eurot ehk üle poole miljoni euro võrra suurem kui eelmise aasta kogukäive. Ka Iglu kasuminumbrid on koos käibekasvuga suurenenud: 2013. aasta lõppes Iglu jaoks 117 000 suuruse kasumiga ning 2014. a kolmas kvartal lõpetati juba 248 800 euro suuruse kasumiga, teatas ettevõte.

„Iglu on tegevust alustanud 2013. aasta alguses. Sellest ajast alates oleme näidanud kiiret kasvu nii müügikäibes, kasumis kui ka uute talentide värbamises,“ ütles Iglu juht Kristjan Aiaste ning lisas, et selle aasta lõpuks on Iglu eelmise aasta käibe vähemalt kahekordistanud.

Järgmisel aastal plaanib Iglu muu hulgas kasvatada teenuste eksporti ja käivitada oma toodete väljatöötamist. Käibe ja kasumi osas on plaan jätkata stabiilse kasvuga.

2013. aasta lõpus töötas Iglus 37 inimest. Praeguseks on Iglu meeskonnas 48 inimest ning tiimi kasvu on ette näha ka edaspidi.

Iglu OÜ on Eesti tarkvaraarenduse ja äri- ning IT-konsultatsiooni ettevõte, mis on spetsialiseerunud e-teenuste ja avalike veebide ning erinevate rakenduste loomisele pannes suurt rõhku kasutusmugavusele ning disainile. Iglu suuremate klientide hulka kuuluvad Eesti Telekom, Maanteeamet, Eesti Energia, Nordea Pank ja teised suurettevõtted. Iglu annab tööd Tallinnas ja Tartus kokku ligi 50 IT-spetsialistile.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt