Äripäev • 28. november 2014 kell 12:05

Astana rattaklubi tegevus peatati

Vincenzo Nibali Astana värvides  Foto: Reuters/Scanpix

Kasahstani jalgrattaföderatsioon peatas klubi Astana tegevuse, kuniks käib dopingu tarvitamise sisejuurdlus, teatas uudistesait Novosti-Kazastan.

"Nii föderatsioon kui klubi juhtkond on huvitatud, et ratturite võimalikku dopingutarvitamist põhjalikult uuritakse, sest meie strateegiline kurss on hoida Kasahstani velosport puhas," kommenteeris riigi rattaliidu president Kairat Kelimbetov.

Kolmapäeval andis positiivse dopinguproovi ja sai ajutise võistluskeelu Astana tiimi profirattur Artur Fedossejev. Varem on keelatud ainete kasutamise eest võistluskeelu saanud veel neli selle klubi sportlast. Tänaseks on ametist vabastatud Astana peamänedžer Dmitri Sedun.

Astanaga on seotud ka eestlased: klubi spordimänedžer on Jaan Kirsipuu, tiimis sõidab Tanel Kangert ning uuest aastast peaks liituma Rein Taaramäe.

Astana klubi on rajatud 2006. aastal. Meeskonna värvides on eri aegadel üles astunud ka Lance Armstrong, Alberto Contador ja Aleksandr Vinokurov. Viimati tõi klubile au Vincenzo Nibali, kes võitis 2014. aasta Tour de France'i.

Hetkel kuum