Pille Ivask • 15. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Jaapani valimistel triumfeeris Abe

Shinzo Abe eile peetud valimistel  Foto: epa

Shinzo Abe liberaaldemokraatlik partei sai eile peetud valimistel ülekaaluka võidu, kirjutab Financial Times.

Liberaaldemokraatlik partei võitis Jaapani parlamendi alamkoja 475 kohast 291, mis tähendab, et sisuliselt kordas erakond kahe aasta tagust valimistulemust, mil Abe lubas võimule saades tuua Jaapan välja enam kui kümnendi kestnud deflatsioonist.

Valimisvõit tähendab ühtlasi ka võitu Abe majandusprogrammi abenomicsi jaoks. Peaministri nimest tuletatud majanduskava elluviimiseks saadi seeläbi aega juurde – kavas on suuremad struktuursed reformid, et elustada põllumajandust ning tööstust. Ühtlasi tähendab Abe partei võit ka seda, et Abe jätkab peaministrina kuni 2018. aastani, mis teeb temast Jaapanis sõjajärgsel perioodil ühe kõige kauem võimul olnud peaministri.

„Abenomics on küll alles poole peal, kuid ma arvan, et me oleme suutnud jätta mulje, et meil on õnnestunud muuta Jaapani majandust võrreldes sellega, missugune see kaks või kolm aastat tagasi oli,“ lausus Abe Jaapani televisioonile antud intervjuus. „Me mõistame, et paljude inimesteni pole tehtud muudatused veel jõudnud ning meie mandaat on seda teha,“ lisas Abe.  

Valimisosalus oli seekordsetel valimistel rekordmadal, kõigest 52,3%. Kokku on Jaapanis umbes 104 miljonit hääleõiguslikku kodanikku. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt