Äripäev • 19. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Ülemkogu kiitis heaks Euroopa investeeringukava

Ülemkogu president Donald Tusk ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.  Foto: Epa

Euroopa Liidu liikmesriikide valitsusjuhid ja riigipead kiitsid täna öösel Brüsselis Euroopa Ülemkogu kohtumisel heaks kava investeerimiskeskkonna parandamiseks.

Euroopa Komisjoni esitatud kava abil loodetakse saavutada kolme aasta jooksul Euroopa Liidu avaliku ja erasektori uusi investeeringuid  315 miljardi euro ulatuses. Selle eesmärk on elavdada majandust ning soodustada uute töökohtade loomist.

Peaminister Taavi Rõivas ütles, et Eesti põhimõtteliselt toetab komisjoni investeerimiskava, eeldades, et sellel on selge seos Euroopa Liidu üldiste eesmärkidega. Ta avaldas arvamust, et investeerimiskava eesmärkide saavutamiseks on eriti oluline kaasata erasektorit ning võidelda tõkete vastu, mis investeeringuid pärsivad.

Rõivas lisas, et investeeringud peavad toetama Euroopa ühtse siseturu arengut, see tähendab energia- ja transpordiühenduste väljaehitamist ning struktuursete reformide lõpuleviimist.

Peaminister rõhutas ka, et investeerimiskava ei tohi ohustada stabiilsus- ja kasvupakti reeglite täitmist.

Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid arutasid ka Ukrainaga seonduvat. Tõdeti, et olukord Ukraina idaosas on endiselt väga murettekitav ja seetõttu tuleb senist poliitikat Venemaa suunal jätkata.

Euroopa Liidu valitsusjuhid pooldasid üksmeelselt Venemaa-vastaste sanktsioonide jätkamist. Sama ühtsed kui sanktsioonide küsimuses olid Euroopa Liidu liidrid kindlad ka vajaduses jätkuvalt toetada Ukrainat.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt