Mait Kraun • 22. detsember 2014 kell 17:59

Põhja-Korea ähvardas USA-d

Põhja-Korea tegi USA suunal järjekordse ähvarduse.  

USA süüdistab Põhja-Koread Sony vastu suunatud küberrünnakutes. Põhja-Korea pole sellega aga sugugi rahul ning riik ähvardab ameeriklasi terroriaktidega.

Pyongyang hoiatas, et kui USA peaks Põhja-Koreale mingi karistuse määrama, tehakse see mitmetuhande kordse kahjuga tagasi.

Pühapäeva hilisõhtul teatas Põhja-Korea Riiklik Kaitsekomisjon, et president Barack Obama on „hoolimatult“ levitanud kuulujutte, et küberrünnakute taga on Pyongyang. Sony on Kim Jong Uni mõrva kujutava satiirilise filmi „The Interview“ väljalaske küberrünnakute ja terroriähvarduste tõttu tühistanud.

Põhja-Korea Riiklik Kaitsekomisjon ütles, et riigi 1,2miljoniline armee on valmis USA vastu kasutama kõiki meetmeid. „Meie kõige intensiivsem vastutegevus toimub Valge maja, Pentagoni ja USA mandriosa vastu. See on palju laiaulatusilikum, kui Obama uskuda suudab,“ ütles kaitsekomisjon oma ametlikus avalduses.

Pyongyang on rutiinselt teinud vastuseisu aegadel sarnaseid ähvardusi nii Lõuna-Korea kui ka USA vastu. Viimane retoorika iseloomustab, kui suur on Põhja-Korea viha satiirilise filmi vastu.

Hetkel kuum