Äripäev • 30 detsember 2014

Ettevaatust: petised kaaperdavad meilikontosid

Klaviatuur  Foto: PantherMedia/Scanpix

Pühadejärgsel ajal on kindlustusseltsid saanud pöördumisi, kus keegi reisil olev tuttav tahab raha laenata. Inimesed, kelle meiliaadressidelt need abipalved tulevad, ei ole aga ise sellest teadlikud.

If Kindlustus on eile ja täna saanud juba seitse pöördumist sellise kirja saanud inimestelt. Kindlustusselts soovitab kõigil, kes selliseid abipalveid saavad, olla ettevaatlik ning enne raha saatmist võtta ühendust abivajajaga. Kui reisil olles varastatakse pangakaart, siis kõige turvalisem on raha saatmist organiseerida läbi saatkonna.

If Kindlustuse isikukahjude grupijuhi Kadri Puna sõnul ei tee kindlustusselts kahjujuhtumi korral rahalisi ettemakseid. „Kui reisil on tõesti juhtunud õnnetus ja inimesel ei ole raha oma ravi eest tasumiseks või uute reisipiletite ostmiseks, siis kindlustusselts klienti hätta ei jäta ja aitab organiseerida uued piletid ning annab garantiikirja raviarvete tasumiseks. Kui inimesel on välisriigis pangakaart varastatud ning ta vajab abi lähedastelt, siis kõige turvalisem on seda organiseerida Eesti saatkonna kaudu,“ sõnas Puna.

 

Petukiri on selline:

From: Richard [mailto:…………..@gmail.com]Sent: 30. detsember 2014 9:28Subject: kiireloomuline

Loodetavasti jõuab see kiri teieni õigeaegselt. Käisin reisil Newcastle, Suurbritannia, ning reisi käigus varastati mu dokumendid, sealhulgas pass ja krediitkaart, mis olid minu kotis. Saatkond oli nõus abistama minu lennu organiseerimisega ilma passita, minu kanda jäi piletikulu ja hotelli arve. Paraku ei ole mul võimalik aga kontole ligi pääseda ilma pangakaardita ning pank ei ole suuteline nii kiiresti uut kaarti väljastama, et ma lennule jõuaksin ja hotelliarve tasutud saaksin. Antud olukorras olen sunnitud paluma lühiajalist laenu, mille saan tagasi maksta niipea kui koju tagasi jõuan. Vajan summat mis oleks 1000 Briti nael, et katta oma kulud. Kui oleks võimalik raha saata Western union kaudu, siis see oleks kõige parem. Vabandan ebamugavuse pärast, aga mul on vaja jõuda järgmisele lennule ja igasugune abi on teretulnud. Kui on võimalik aidata, siis saadan oma konto andmed.Vastust ootama jäädes.Tervidades Richard

Hetkel kuum