Ken Rohelaan • 5. jaanuar 2015 kell 10:28

Erik Laidvee: makse tuleks alandada

Transiidikeskuse ASi juhatuse esimees Erik Laidvee.  Foto: Veiko Tõkman

Olulisemad teemad, millega peaksid poliitikud minema tänavustele valimistele, on Transiidikeskuse ASi juhi Erik Laidvee sõnul maksude tõstmise asemel nende alandamine ja ettevõtjatele stabiilse majanduskeskkonna loomine.

Laidvee lisas, et samuti peaksid poliitikud tähelepanu pöörama bürokraatia ja aruandluse vähendamisele ning allesjääva aruandluse lihtsustamisele.

Uut aastat alustades ütles Laidvee, et tänavu on tema juhitava ettevõtte jaoks oluline võita endale kaubavooge maailmast, sest geopoliitilised sündmused mõjutavad kõvasti transiiti maailmas. Tema sõnul on Venemaa siseturu nõudluse äkilise kahanemise tõttu kõige kriitilisemaks väljakutseks olemasolevate kaubavoogude säilitamine ning uute kaubavoogude leidmine, ennekõike põhja- ja lõunasuunalise merevaigutee taaskäivitamine.

Veidi alla 300 töötajaga ettevõte ei plaani 2015. aastal inimesi juurde palgata, kuid praegustel töötajatel võib töötasu tõusta. "Palgatõus sõltub töö efektiivsuse kasvust ja aasta majandustulemusest," täpsustas Laidvee.

Küsimusele, keda hindab Laidvee parimaks juhiks, vastas ta, et Eesti parimate juhtide seas on kindlasti inimesed, kes on tänaseks üle elanud nii 1990ndate lõpu Vene ja Aasia turgude kriisi, 2000ndate lõpus finantsturgude kriisi ning on suutnud ettevõtteid kriiside kiuste kasvatada ja arendada.

Hetkel kuum