Violetta Riidas • 30. jaanuar 2015 kell 10:00

Dividendipalga kohta tulemas kohtulahendid

Raha  Foto: Veiko Tõkman

Rahandusministeeriumi teatel on tulemas kohtulahendid, mis täpsustavad seniseid dividendide ja palga maksmise põhimõtteid.

Küsimus, miks eelistavad mitmed ettevõtjad võtta palga asemel dividende, kerkis taas sel nädalal meditsiiniuudiste portaalis mu.ee ilmunud perearstide dividendide TOPi tõttu.

Rahandusministeerium teatas TOPi kommenteerides, et küsimus "dividend vs. palk?" võib tekkida peaaegu igal elualal ja seega ei puuduta ainult arste. "Iga juhtum on erinev ja siin tuleb kaaluda erinevaid asjaolusid. Inimene võib olla töölepinguline töötaja, teenuse osutaja VÕS lepingu alusel, FIE või OÜ juht/omanik," sõnas ministeeriumi esindaja. Nõuda kõikide juhtumite puhul täpselt samade maksude tasumist tähendab tema sõnul erinevate tegutsemisvormide ja nendega seotud eripärade eiramist.

Ministeeriumi esindaja lisas, et töötleva tööstuse vallas on tulemas kohtulahendid, mis ilmselt täpsustavad, kui õige on olnud maksu- ja tolliameti senine lähenemine, et tulu jagunemine aktiivseks ja passiivseks ei ole tulu deklareeriva maksumaksja valik, vaid sõltub faktidest ja muuhulgas ka maksumaksja otsustest, kas olla palgatöötaja või ettevõtja, milliseid riske võtta jne.

*Artikli juures on vahetatud pilt. Algselt artikli juures olnud pilt oli illustreeriv. Perearst Vanda Kristjan ei ole artikli sisuga kuidagi seotud. Vabandame.

Hetkel kuum