Mait Kraun • 17. märts 2015 kell 16:51

Apple plaanib sügiseks TV-teenust

Apple logo.  Foto: Bloomberg

Apple’i on kõrgelennuline plaan luua internetipõhine televisiooniteenus. Asjaga kursis olevate inimeste sõnul peaks teenus saadaval olema juba sügisel, vahendab Wall Street Journal.

Tehnoloogiahiid peab läbirääkimisi erinevate kanalitega, et pakkuda neid interneti vahendusel oma klientidele. Teenus võimaldaks 25 telekanali vaatamist, mille hulgas on näiteks ABC, CBS ja Fox. Neid kanaleid saab vaadata omakorda Apple TV vahendusel.

Asjaga kursis olevad inimesed ütlesid Wall Street Journalile, et läbirääkimisi ei peeta näiteks NBC broadcast networkiga, mille all on kanalid nagu USA ja Bravo. Veel aasta tagasi peeti kõnelusi, kuid Apple sai aru, et ettevõte arendab sarnast teenust ning loobus läbirääkimistest. Paljude arvates on Apple'il raske NBCUniversal telekanaliteta oma teenust pakkuda.

Praegu peab ettevõte läbirääkimisi meediafirmadega nagu Walt Disney Co, CBS Corp ja 21st Century Fox. Apple'i eesmärk on pakkuda tarbijatele pigem tuntud telekanaleid. Välja jäetakse väiksemad meediafirmad, mis pakuvad kaabeltelevisioonis näidatavaid kanaleid.

Mitmed meediaga seotud inimesed ütlesid, et Apple'i teenuse hind saab olema 30-40 dollarit kuus. Väidetavalt teatatakse uuest teenusest juunis ning tarbijate jaoks muutub see kättesaadavaks septembrist. Teenus töötaks kõikide iOS operatsioonisüsteemi kasutavate seadmetega.

Hetkel kuum