Äripäev • 21. aprill 2015 kell 13:00

Venemaa ähvardab ahneid ärimehi piirangutega

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev visiidil Brjanskis asuvas lihatööstuses.  Foto: epa

Mõne ahne ettevõtja jaoks, kes üritab toiduaine- ja ravimiturul suurt kasumit teenida, võib äri lõppeda riigi regulatsioonidega, ähvardas Venemaa peaminister Dmitri Medvedev.

"See on sulaselge ahnus, soov saada lühikese ajaga maksimaalset kasumit," ütles peaminister täna riigiduuma ees. "Loomulikult on selline asi väärt kõige karmimat hukkamõistu. Need ülikasumid, mis sellises olukorras tekivad, peame võtma eritähelepanu alla."

Medvedevi sõnul kasutavad mõned ärimehed ära olukorda, mis on Venemaal rubla järsu nõrgenemisega tekkinud. "Selge see, et iga ärimees peab mõtlema kasumile, aga praeguses olukorras pole igasugune kasum võimalik," rääkis Medvedev ja rõhutas, et tegelikult ta ei poolda hindade riiklikku reguleerimist.

Valitsus võib tema sõnul ohjata kaubanduskette, sest kui esmatarbekaupade hinnad tõusevad 30 päeva jooksul üle 30 protsendi, saab riik kuni 90 päevaks jaehinnad külmutada.

Venemaa majandusministeeriumi prognoosi järgi on riigi 2015. aasta inflatsioon 12 protsenti. Põllumajandusministeerium aga näeb 15protsendist hinnatõusu.

Hetkel kuum