Äripäev • 20. mai 2015 kell 9:56

Tallinn eraldab Ühistupangale lisaeelarvest miljoneid

Abilinnapea Taavi Aas peab Eesti Ühistupanka üdini demokraatlikuks organisatsiooniks.  Foto: Raul Mee

Tallinna linnavalitsus otsustas esitada linnavolikogule 2015. aasta esimese lisaeelarve eelnõu, millega muu hulgas eraldatakse Eesti Ühistupanga asutamiseks 5 miljonit eurot, mis kantakse kuni finantsinspektsioonilt loa saamiseni notari deposiiti, teatas Raepress.

Linnapea kohustusi täitva abilinnapea Taavi Aasa kinnitusel on leitud ühistupanga asutamiseks vajalik algkapital ja asutajaliikmed, vahendab ERRi Uudised. "Tallinna linnast saab üks paljudest ühistupanga liikmetest," ütles Aas, kelle hinnangul on ühistupank väga demokraatlik organisatsioon.

Abilinnapea sõnul hakatakse ühistupanga abil peamiselt arendama väike- ja keskmist ettevõtlust nii pealinnas, kuid ka Eestis laiemalt. "Meil on terve rida väga häid mõtteid, kuidas rahvast ühistupangale lähemale tuua, aga nendest mõtetest saab rääkida hiljem," lausus Aas linnavalitsuse pressikonverentsil.

Tallinna linnavalitsus otsustas esitada linnavolikogule 2015. aasta esimese lisaeelarve eelnõu, mille kohaselt suureneb linnaeelarve maht ligi 34,5 miljoni euro võrra.

Veebruaris teatas Tallinn, et plaanib luua Eesti Ühistupanga kommertspankadele vastuhakkamiseks. Panga nõukoguga on teiste seas lubanud liituda Jüri Mõis ja Ain Hanschmidt.

Lisaeelarve suurendab investeeringute summat

Tallinna linna lisaeelarve vastuvõtmisel suureneb linna eelarve sissetulekute ja väljaminekute maht 34,5 miljoni € võrra ning 2015. aasta linnaeelarve täpsustatud mahuks kujuneb 563,7 miljonit €.

Lisaeelarvega täpsustatakse 2015. aastaks kavandatud tulusid ja kulusid ning tehakse kulutustes ümberpaigutusi. Lisaeelarve koostamise aluseks on linna tulude täpsustatud prognoos, tulude ja kulutuste I kvartali täitmise tulemused ning linna ametiasutuste esitatud ettepanekud tulude ja kulutuste täpsustamiseks.

Lisaeelarve suurendab investeeringuteks ette nähtud kogusummat 13,6 miljoni euro võrra, investeeringuteks saavad raha juurde kõik valdkonnad, sh paljud linna hallatavad asutused vajalike remonttööde teostamiseks või lõpetamiseks. Sealhulgas moodustavad eelmisest aastast ülekantavad investeerimistegevused 7,1 miljonit eurot ja täiendavalt lisandub investeeringuteks 6,5 miljonit eurot.

Kultuurikatla rekonstrueerimise projektile eraldatakse 1,2 miljonit eurot, samuti eraldatakse vahendeid koolide renoveerimiseks, teede-ja tänavate renoveerimiseks jne. Täiendavad vahendid on ette nähtud Gonsiori tänava rekonstrueerimise ja Haabersti ristmiku rekonstrueerimise projektile, samuti Õismäe Vene Lütseumi remondiks ja linna haldushoonete remondiks.

Hetkel kuum