Äripäev • 21 juuli 2015

Eesti võtab esimeses etapis 150 pagulast

Pagulased  Foto: epa

Eile kinnitati Brüsselis erakorralisel Euroopa Liidu siseministrite kohtumisel Euroopa Ülemkogu otsus 60 000 pagulase abistamiseks ning tehti vahekokkulepe, mis puudutab ligi 55 000 inimest.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul oli tegemist väga pingelise ja emotsionaalse aruteluga, kuid kokkuvõttes olulise edasiminekuga Vahemere kriisi leevendamiseks.

„Õhtuks olid riigid valmis ümber paigutama ja -asustama kokku ligi 55 000 inimest, millest Eesti osa moodustab kahe aasta jooksul 150 inimest. Samas Euroopa Liidu valitsusjuhtide seatud eesmärk 60 000 pagulase abistamiseks veel ei täitunud ning arutelu jätkub aasta lõpus," rääkis Pevkur pressiteate vahendusel.

Pevkur lisas, et arvestades lõppeesmärgist puudu jäänud ligi 5000 abistamist vajavat inimest, võib hinnata, et Eestil tuleb lisaks vastu võtta veel 20-30 pagulast.

Aitamaks Kreekal ja Itaalial toime tulla suureneva rahvusvahelise kaitse taotlejate arvuga, avaldas Euroopa Komisjon 27. mail ettepaneku, millega rakendatakse Euroopa Liidu aluslepingus toodud võimalust ajutiseks hädaolukordadele reageerimise mehhanismiks.

Hetkel kuum