Mait Kraun • 3. august 2015 kell 10:32

Hõbeda hind võib tõusta sadu kordi?

Hõbedakang  Foto: Reuters

ElliottWaveTrader.net asutaja ja analüütik Avi Gilburt kirjutab, et hõbe võib sarnaselt kullale kallineda pikemas perspektiivis mitmekümnekordselt, vahendab MarketWatch.

Järgnevalt avaldame Avi Gilburti arvamuse hõbedast ja selle perspektiividest:

2011. aasta tippudest on hõbeda hind kukkunud üle 70 protsendi ja tundub, et langus ei ole veel läbi. Ma ei ole näinud väga palju graafikuid, mis oleks investorites nii suurt tülgastust tekitanud. Paljud on hõbedaga kaotanud suuri summasid. Kannatlikele investoritele võib hõbe pakkuda aga head võimalust.

30. augustil kirjutasin ma hõbedast oma esimese kolumni, milles ennustasin, et hõbeda hind hakkab jõudma tippu ja langusele võiks panustada alates sellest, kui hind jõuab 42,90 dollarini untsist. Samas kolumnis pakkusin välja, et hõbe võiks langeda 26,8 dollarini untsist.

2. septembril tegid hõbedafutuurid tipu ja jõudsid 43,72 dollarini. Pärast seda toimus järsk, 24 päeva kestnud langus, mis viis hinna 26,36 dollarini. Lisasin enda kolumnile 3. septembril 2011. aastal kommentaari, et „me oleme suurest turuliikumisest ühe või kahe päeva languses“. Ma olin juba selleks ajaks panustanud hõbeda hinnalangusele. Nüüd on teada, et hõbe kukkus kolme nädala jooksul 38 protsenti. Meie analüüs eksis hinnapõhja puhul vaid 44 sendiga.

Kuni 2012. aasta alguseni arvasin, et hind jääb sellele tasemele püsima ja algab uus tõusufaas. Mingil ajal näitas aga turg, et see ei ole siiski põhi ja ma hakkasin otsima madalamaid tasemeid.

2014. aastal, kui hõbeda hind oli 22 dollari ringis ja investorid muutusid optimistlikumaks, hoiatasin, et hõbe teeb veel viimase kukkumise ja jõuab 11-14 dollari tasemeni. Nüüdseks on teada, et hind kukkus 14 dollari regiooni. Korrektsioon ei ole veel läbi, aga arvan, et viimane põhi saavutatakse mõne kuu jooksul.

Tõus võib kujuneda mitmesajakordseks

Tekib aga küsimus, millist tõusu ma edaspidi hõbedale ootan? Tõenäoliselt on mitmed teist lugenud minu ennustust, et kulla väärtus võiks kasvada 25 000 dollarini untsist. Hõbeda puhul ei ole minu prognoos sugugi vähem „ennekuulmatu“. Me oleme kasutanud sama metoodikat ja selle alusel peaks tõusma hõbeda hind 50 aasta jooksul 1000 dollarini.

Lühiperspektiivis (3-5 aastat) võiks hõbe tõusta pärast põhja saavutamist 40-50 dollari regiooni. Järgmise 15 aasta jooksul võiks hõbeda hind kasvada 10-15 korda. See tähendab, et ma ootan 100 dollari taseme ületamist järgmisel kümnendil.

Tõsi, paljude jaoks võivad need ennustused olla pika ajaperioodi tõttu kasulikud vaid lastele või lastelastele. Sellegipoolest on lähemas tulevikus põhja saavutamine tõenäoline, pärast mida võiks hind tõusta järgmise viie aasta jooksul uute rekorditeni.Vaata siit ka pikaajalise prognoosi graafikut, mis põhineb Elliotti lainete analüüsil.

Hetkel kuum