Äripäev • 21. august 2015 kell 12:36

Rublale ennustatakse suurt langust

Vene rublad.  Foto: Reuters/Scanpix

Barlcays pank ennustab, et aasta lõpuks langeb rubla sedavõrd, et ühe dollari eest tuleb välja käia 73 rubla, vahendas Delovoi Peterburg.

Täna peab dollari eest välja käima 68 rubla, samas kui õigest kuu aega tagasi maksis dollar 57 rubla. Euro maksis täna 77 rubla ehk peaaegu 15 rubla rohkem, kui kuu aega varem.

Barlcays hinnangul on rubla jätkuval nõrgenemisel kaks põhjust. Ühelt poolt madalad naftahinnad ja teiselt poolt tugevnev dollar. Selline rubla kursi langus oleks kasulik eelkõige riigieelarve vaatevinklist, sest vastasel juhul annaks kahanevad naftatulud eelarves eriti suure tagasilöögi.

Lisaks mõjutab rubla kurssi Barlcays analüütikute hinnangul ka väga madal majanduskasv ja Venemaa Keskpanga toe puudumine. Analüütik Arup Tšaterdži väidab, et rubla devalveerimise tempo võib aeglustuda, kuid pööret tugevnemise suunas kindlasti aset ei leia.

Ka majandusarenguminister Aleksei Uljukajev on teatanud, et ei välista rubla edasist nõrgenemist alanevate naftahindade foonil. Samas ütles ta, et peab rubla praegust kurssi õiglaseks just nafta hinna tõttu.

Hetkel kuum