Merlin Mägi • 9. september 2015 kell 12:00

TransferWise: pankadel on tulevikus raske konkurentsis püsida

TransferWise’i arendusvaldkonna asepresident Harsh Sinha.  Foto: Silver Gutmann

Pangad võivad mingil määral oma hinnastamist muuta, kuid neil on väga raske olemasolevaid hinnastusmudeleid täiesti ümber teha ning oma konkurentsivõimet säilitada, ütles ITuudistele TransferWise’i arendusvaldkonna asepresident Harsh Sinha.

USA taustaga Harsh Sinha liitus TransferWise meeskonnaga alates maikuust ja on varem juhtinud tootearendust eBays ja PayPalis.

Kui suurt rolli mängivad rahvusvaheliste rahaülekannete tegemisel IT-süsteemid? Pankasid ei loeta tehnoloogiaettevõtete hulka, kuid TransferWise on ometigi tehnoloogiaettevõtteks nimetatud.

Enamik pankade kasutatavatest IT-süsteemidest pärinevad aastakümnete tagusest, interneti-eelsest ajast. Sageli jooksevad need süsteemid vanadel platvormidel ja kasutavad suletud/proprietary protokolle. Uute finantstehnoloogiaettevõtete eeliseks on võimalus kasutada internetti ja uute tehnoloogiate võimalusi täiel määral ära. Selle tulemusena saavad nad pakkuda samu teenuseid kiiremini, odavamalt ja mugavamalt.

Valdkond areneb selles suunas, et finantsettevõtted saaksid muutuda täiel määral tehnoloogiapõhiseks – väga vähesed protsessid vajavad tulevikus inimsekkumist. Seega ma näen, et tehnoloogia olulisus finantsvaldkonnas üha kasvab, samamoodi nagu kasvavad klientide ootused kiiremate, usaldusväärsemate, odavamate ja mugavamate teenuste järgi.

Täispikka intervjuud saate lugeda Äripäeva teemaveebist ITuudised.ee.

Hetkel kuum