Äripäev • 12. september 2015 kell 9:31

Ametiühingud tahavad riigitöötajatele kõrgemat palka

Ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson.  Foto: Raul Mee

Ametiühingute keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on ametiühingute selge nägemus, et riigitöötajad ei tohi üldisel palgaturul kaotajaks jääda ning paljudel aladel tuleb jätkata mahajäämuse likvideerimist.

Ametiühingute teatel tuleks mahajääjate järeleaitamiseks pakkuda vähemalt 10protsendilist palgatõusu. "Siia alla kuuluvad kindlasti kultuur ja ringhääling, sotsiaalala, haridus, sisejulgeolek ja päästjad. Teistele ametnikele ja töötajatele tuleks tagada vähemalt riigi keskmise palga tõusuga võrdne palgakorrektsioon," leiavad ametiühingud.

Ametiühingute keskliit saatis sel nädalal riigihalduse minister Arto Aasale konsultatsioonikutse, mille käigus soovivad saada selgust ametnike ja avaliku sektori töötajate palgatõusu teemadel järgmisel eelarveaastal. Konsultatsioonidesse on kaasatud ka riigi- ja omavalitsustöötajate ametiühingute liit ja ajakirjanike liit.

"Konsultatsiooni mõte ongi oma palgasoove vastutavale ministrile meelde tuletada ning küsida, kuidas need tuleva aasta riigieelarve eelnõus kajastuvad," ütles Peterson.

Riigieelarve koostamise käigus on konsultatsioonid rahandusministeeriumi ja ametiühingute vahel tavapärased, kuid 2016. aasta riigieelarve kavadest ametiühingutega konsultatsioone seni peetud ei ole.

Hetkel kuum