Äripäev • 17. september 2015 kell 14:00

Meediafirmade TOPil uus võitja

Edukaim meediafirma Sanoma Baltics juhib reklaamimüüki näiteks veebiportaali auto24.ee.  Foto: Raul Mee

Äripäeva vea tõttu jäi eile ilmunud Meediafirmade TOPist välja Sanoma Baltics AS. Nüüd, pärast Sanoma Balticsi TOPi lisamist, sai ettevõttest kogu edetabeli liider.

Korrigeeritud andmetega edetabelis nihkusid senised ettevõtted kõik ühe koha võrra taha poole.

Meediakanalite TOP10

1. Sanoma Baltics AS

2. Ekspress Meedia (endine Delfi) AS

3. JCDecaux Eesti AS

4. Äripäev AS

5. DAG Reklaam OÜ

6. Buduaar Meedia OÜ

7. Mediainvest Holding AS

8. Ajakirjade Kirjastus AS

9. Raadio Elmar

10. SL Õhtuleht AS

Kogu edetabeli leiab siit.

Sanoma Baltics AS

Asutatud: 1991

Tegevusala: kuulutuste ja reklaami avaldamine portaalides www.auto24.ee, www.kuldnebors.ee,www.mototehnika.ee, www.rasketehnika.ee, www.veetehnika.ee

Omanik: Sanoma News OY

Tegevjuht: Margus Tomberg

Käive 2014: 3,6 mln eur (kasv aastaga 13,4%)

Ärikasum 2014: 1,3 mln eur (kasv aastaga 33%)

Töötajaid 2014: 24

Kulude ohjamine parandas kasumlikkust.

Sektori edukaimaks tõusnud portaalide auto24.ee ja kuldnebors.ee haldaja Sanoma Baltics kasvatas mullu käivet ja kasumit vastavalt 13 ja 37% võrra.

Ettevõtte juht Margus Tomberg selgitas, et heal veebireklaamimüügi aastal andsid suurima panuse kasvu kuulutusteportaalide bännerreklaami müük, mis paisus aastaga 36% võrra, ja jõudsalt kasvanud ettevõtete kuulutuste tulu. Samas jäi eraisikute kuulutuste tulu aasta varasemale tasemele. „Turundajad hakkavad üha paremini mõistma, kus täpsemalt inimeste ostuotsused sünnivad ja see on vesi meie veskile,“ selgitas Tomberg.

Käiberentaabluselt kerkis ettevõte sektoris 36%ga teisele kohale, ajakirja Tervendaja väljaandja Hiiler OÜ järele. Kasumlikkuse taga on Tombergi sõnul madalad püsikulud. „Edukate internetiäride puhul on üsna tavapärane, et püsikulud on suhteliselt stabiilsed ja müügi kasv tingib ka protsentuaalselt kõrgema kasumi kasvu ning marginaali,“ selgitas ta.

Kasvuootel sektoreid jätkub

Tänavustelt tulemustelt ootab ettevõte mullusega samaväärset kasvu. Lisa plaanitakse ka 2016. aastalt. „Ootame endiselt internetiäride võidukäiku ja meediaturu kasvu,“ kommenteeris Tomberg. „On mõningaid väga edukalt toimivaid sektoreid, näiteks telekomi- ja finantssektor, kellel on jätkuv huvi kasvatada oma reklaamipanuseid, et pildil püsida.“

Täiendatud andmetega Meediafirmade TOPi leiab Äripäeva kodulehelt www.aripaev.ee/top. Äripäev palub eksimuse pärast vabandust.

Äripäeva Turunduse TOP

Äripäev koostas Turunduse TOPi sarnaselt eelmise aastaga, jagades turunduse valdkonna ettevõtted kaheks: sõnumit loovateks turundusfirmadeks ja sõnumit avaldavateks meediafirmadeks.

Turundusettevõtete TOPi võitis Mediabrands Digital OÜ.

2015. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2014. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabel selgub kuue majandusnäitaja – käive 2014, ärikasum 2014, käibe ja kasumi kasv 2014. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus – põhjal.

Hetkel kuum