Rikaste TOPi 10 noorimat liiget

Otselaenamise platvormi Bondora rajaja Pärtel Tomberg jõudis sel aastal esmakordselt ka Äripäeva Rikaste TOPi.  Foto: Meeli Küttim

Juba homme ilmuvas Äripäeva Rikaste TOPis on 10 ettevõtjat, kes on 30aastased või nooremad. Nendest kuus on edetabelis tänu isale ning neli on saavutanud edu iseseisvalt äriga alustades.

Rikaste TOPi noorte esikümme reastatud vanuse järgi (number nime ees näitab kohta tänavuses TOP 500s, nime järel on toodud vanus).

227. Sten Aava, 2311,5 miljonit eurotSten Aava isa Tiit Aava oli ehitus- ja kinnisvaraarendusettevõtte TTP suuromanik.

171. Rauno Teder, 2414,8 miljonit eurotKinnisvaraarendaja Hillar Tederi poeg, kel on osalus Ukrainas kaubanduskinnisvara arendavas Arricanos.

227. Ahto Aava, 2411,5 miljonit eurotSten Aava aasta vanem vend, kel samuti osalus ehitus- ja kinnisvaraarendusettevõttes TTP.

152. Merit Reigam, 2516,3 miljonit eurotOli kuni 2013. aasta alguseni valdusfirma Solarbalt omanik. Solarbaltile kuulub plast- ja alumiiniumtoodete müüja Proplastik, mille asutaja ja varasem omanik oli endine korvpallur Taavi Reigam. 2000ndate keskel sai Proplastiku omanikuks Reigami tütar Merit ning Taavi jätkas ettevõtte juhina. Üle-eelmise aasta alguses sai Solarbalti omanikuks 2013. aasta alguses asutatud ettevõte Luderitz, mille omanik on advokaat Maidu Kaasik.

490. Siim Sander Sarri, 255,5 miljonit eurotKuulub Eesti Talleksi omanikeringi. Ettevõtte pikaaegne omanik ja juht oli 2012. aastal surnud Andres Sarri.

245. Arnaud Granal, 2610,8 miljonit eurotKuulub Webinfluence Group OÜ omanike hulka. Selle ettevõtte tütarfirmaks on veebi- ja mobiilireklaami vahendav IT-ettevõte Adcash OÜ. Aasta tagasi paigutas Prantsusmaa investeerimisfirma Naxicap Partners Eesti ettevõttesse Adcash OÜ 20 miljonit eurot ning omandas 25% ettevõttest.

449. Pärtel Tomberg, 27

6,1 miljonit eurotEsmakordselt Rikaste TOPis olev otselaenamise platvormi Bondora rajaja, kes alustas äritegevusega kaheksa aastat tagasi.

175. Antoine Padovani, 2814,4 miljonit eurotOn endale kuuluva valdusfirma kaudu veebi- ja mobiilireklaami vahendava IT-ettevõtte Adcash OÜ üks omanikest.

311. Vladimir Funtikov, 288,4 miljonit eurotMobiilimänge loova Creative Mobile’i suurim omanik.

402. Eva Hanschmidt, 306,7 miljonit eurotAin Hanschmidti tütar, kes sai oma isalt osaluse valdusfirmas Abante, mille suurimaks varaks on Tallink Grupi olulise aktsionäri Infortari aktsiad.

Eriväljaanne Äripäeva Rikaste TOP ilmub homme. Äripäeva tellijateni jõuab ajakiri tasuta kolme tööpäeva jooksul. Edetabelit saavad tellijad vaadata juba täna õhtul Äripäeva veebist.

Hetkel kuum