Äripäev • 30. september 2015 kell 9:04

HKScan impordib Soomest elussigu

HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm.  Foto: Andras Kralla

Eesti suurim toiduainetööstusettevõte HKScan Estonia impordib neljandas kvartalis oma toodangu jaoks ligi 10 protsendi ulatuses Soomest elussigu, teatas ettevõte.

Riigikogu maaelukomisjoni esimees ja endine põllumajandusminister Ivari Padar peab HKScani otsust ülimalt kahetsusväärseks:

Tahan tõsiselt küsida, et kas ajal, kus riik otsib võimalusi kriisi leevendamiseks ja seakasvatajate aitamiseks, on ikka õige maksta sigade eest toetusi ASle Rakvere Farmid. Tarbijana küsin ma, kas Rakvere lihakombinaadi toodangut peaks üldse ostma? On ju igati põhjust eeldada, et meie suurimad lihatööstusettevõtted ilmutavad raskel ajal väiksemate tootjatega solidaarsust. Ma ei sea kuidagi kahtluse Soome liha kvaliteeti, aga täna, kus meie seakasvatajad on hädas, peaks keskenduma nende aitamisele.

„Impordime neljandas kvartalis Soomest elussigu, kuna peame arvestama sellega, et Eestis on sigade Aafrika katku leviku tõttu paljud seafarmid 3. tsoonis ning see omakorda määrab kriteeriumid kuidas sealiha käidelda, lisaks on 3. tsoonist pärit sealihale ekspordikeeld,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm.

Kuna HKScan Estonia varustab sealihatoodetega ka Läti ja Leedu turgu, siis kasutatakse ka nendes toodetes eelkõige Soomest pärit sealiha. Toodete kvaliteet, omadused ja hind on täpselt samad.

HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, kes toodab, turustab ja müüb sea- veise-, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScan Estonia portfelli kuuluvad Eestis Rakvere ja Talleggi tooted. HKScani mullune netokäive oli 2 miljardit eurot, ettevõttes on ligikaudu 7700 töötajat.

Hetkel kuum