Mari Mets • 1. oktoober 2015 kell 8:07

Vilcon Ehitus: kasv võib saabuda aasta teises pooles

Ehitussektori kasvu võib Vilcon Ehituse juhi Indrek Saare sõnul loota 2016. aasta teises pooles.   Foto: Raul Mee

Järgmise aasta ehitusturu kasvu tervikuna mõjutavad Euroopa Liidu fondid ning meid endid arvukad püsikliendid, kelle käekäigule pöialt hoiame, rääkis Viljandimaal tegutseva Vilcon Ehituse juht Indrek Saar.

Ehitusturg võib kasvada Saare hinnangul järgmise aasta teises pooles, kuid mitte hüppeliselt. Ilmselt jääb kasv 2-5% piiresse, aasta teises pooles hakkab ehitussektoris ehk natuke tunda andma Euroopa Liidu fondide avanemine.

Vilcon Ehituse 2014. aasta käive oli 862 000 eurot ning kasum seejuures 15 000 eurot, järgmiseks aastaks prognoosib Saar 10-15protsendilist kasvu

Eile toimunud konverentsil Äriplaan 2016 rääkis ehitus- ja kinnisvaraettevõtja Jaanus Otsa järgmisel aastal ehitussektoris toimuvast

Uudiseid eilsel Äriiplaani konverentsil räägitust saab lugeda siit: http://www.aripaev.ee/uudised/konverents-ariplaan

 

Saar ütles, et ehitushinnad ilmselt oluliselt ei tõuse, jäädes pigem samale tasemele mis tänavugi.

"Samuti ei usu ma eriti ehitussektori palgakasvu, täna ei paista selle jaoks ruumi olevat. Prognoosiksin oma ettevõttele 2016. aasta lõpuks nii käibe kui kasumi mõõdukat tõusu, parimal juhul 10-15%. Meil on arvestatav hulk püsikliente, kellele hoiame pöialt – kui neil läheb hästi, siis läheb ka meil hästi," sõnas ta. 

Hetkel kuum