Äripäev • 12. oktoober 2015 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti välisluure saab uue juhi

Teabeamet on Eesti salapäraseim organisatsioon.
Teabeamet on Eesti salapäraseim organisatsioon.  Foto: Ekraanitõmmis

Peamiselt välisteabe hankimisega tegeleva Teabeamet uueks juhiks saab tõenäoliselt senine kaitseministeeriumi kantsler Mikk Marran. Teabeameti senine juht Rainer Saks suundub välisministeeriumi kantsleriks.

Nimelt tegi täna julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonile ja seejärel valitsusele vastava ettepaneku kaitseminister Hannes Hanso. Valitsus võib Marrani ametisse kinnitada juba sellel neljapäeval. Kui valitsus Marrani kandidatuuri kinnitab, võtab ta Teabeameti juhtimise üle 1. jaanuaril. Teabeameti senine peadirektor Rainer Saks lahkub ametist alates 1. detsembrist.

Teabeameti uue peadirektori kandidaadi kiitis tänasel istungil ühehäälselt heaks ka Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon.

Mikk Marran on kaitseministeeriumi kantsler olnud alates 1. jaanuarist 2011. Oma karjääri kaitseministeeriumis alustas Marran 1999. aastal, muuhulgas on ta juhtinud erinevaid osakondasid ning olnud kaitseinvesteeringute asekantsler. Aastatel 2006-2009 töötas Marran Eesti alalises esinduses NATO juures kaitsetalituse direktorina.

Teabeamet on kaitseministeeriumi valitsemisalas tegutsev julgeolekuasutus, mille eesmärk on tagada riigi julgeolek põhiseadusliku korra püsimisega mittesõjaliste ennetavate vahendite kasutamise abil ning julgeolekupoliitika kujundamiseks ja riigikaitseks vajaliku teabe kogumine ja töötlemine.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt