Kadi Neemre • 4. november 2015 kell 15:38

Yellen: intressimäärad võivad detsembris tõusta

Foto: EPA

Föderaalreservi juht Janet Yellen kinnitas täna, et kui värsked majandusandmed on soodsad, siis on täiesti võimalik, et detsembris tõstetakse intressimäärasid.

“Hetkel ei ole sellega seoses otsust vastu võetud ning see sõltub majandusandmetest, mida me pidevalt jälgime,” märkis ta.

Yellen kinnitas ka, et USA pankade olukord on paranenud, kuid viimased seisavad jätkuvalt silmitsi mõningate probleemidega, vahendab CNBC.

Tema sõnul on USA kaheksa suurima panga kapital ligi kahekordistunud ning see on praegusel hetkel ligikaudu 500 miljardit dollarit.

Ka regionaalsed pangad on oma kapitali kasvatanud ning ühiskonna pangalaenude hulk on taas kasvanud.

Riigi suurimatel pankadel on aga jätkuvalt probleeme riskijuhimisega, mis on Yelleni sõnul õõnestanud kindlustunnet pankade suhtes.

Seetõttu on Föderaalreserv teinud reformiettepaneku, mille eesmärgiks on vähendada pankade krahhiriske ning piirata pankade võimetusest tulenevaid süstemaatilisi kahjusid.

USA keskpank märkis, et kuus kaheksast USA suurimast pangast peaksid uutele nõuetele vastamiseks kasvatama oma kapitali 120 miljardi euro võrra.

“Käesolev ettepanek muudaks ka suurimate pankade krahhid juhitavateks ning seetõttu on see oluline samm lahendamaks “liiga suur, et muutuda maksevõimetuks” probleemi,” sõnas Föderaalreservi esindaja Daniel Tarullo.

 

 

Hetkel kuum