Äripäev • 27. november 2015 kell 10:13

Kellele kargas Ligi täna kraesse?

Jürgen Ligi  Foto: Andres Haabu

Äsja Martin Helmega kakelda tahtnud ja Raivo Heinaga kraagelnud reformierakondlasest haridusminister Jürgen Ligi kargas täna näkku Toomas Petersonile.

Estonian Airi endine juht Toomas Peterson kirjutas täna Facebookis, et mis seal ikka, nüüd peab Euroopa kontrollikotta saatma Jürgen Ligi, pidades silmas sotsiaaldemokraatide ja IRLi eriarvamust Juhan Partsi lähetamise asjus. "Siin maanurgas läheb veelgi hillitsetumaks, Brüsseli tiigis võib-olla tekib uusi pinnavirvendusi," arvas Peterson.

Ligi käratas vastu: "Mine ise oma Brüsselisse. Ja Luksemburgi ka."

"Ei, tänan, ma ei soovi," ajas Peterson vastu, "eks on oldud sääl ka juba." 

Lõppev nädal on Ligil möödunud agressiivses meeleolus. Teisipäeval läks Ligi tülli EKRE saadiku Martin Helmega, kes olevat teda "lineaarselt ühesse kehaosasse" saatnud. Meestel tuli juttu teineteisele vastu vahtimist andmisest, ja Ligi arvas, et seda võiks proovida, kui Helme nii kõva lubaja on.

Seejärel kritiseeris Ligi Facebookis investor Raivo Heina kirjutist, mida ta enda sõnul isegi lugenud ei olnud. "Äkki võiks ajakirjanikul olla mingi oma filter, mis primitiivset kraaklemist ei laseks tiražeerida?" pahandas Ligi. "Erkki (Erkki Raasuke - toim) on tore mees, olen ise teda ekspluateerinud. Aga olen ka veendunud selles, milles ta isegi: ta pole poliitikas kompetentne." Hein oli nimelt oma loos arvanud, et Eesti vajab Raasukese-tüüpi juhte.

Hetkel kuum