Äripäev • 4 jaanuar 2016

EfTENi fond soetas Vilniuses teise investeeringu

Ulonu ärikeskus Vilniuses.   Foto: EfTEN Capital

EfTEN Real Estate Fund III AS omandas Vilniuses Ulonu ärikeskuse, mis on 2013. aastal valminud B-klassi büroohoone.

Möödunud aastal tegid EfTEN Capitali juhtimisel ettevõtte fondid 5 uut kinnisvarainvesteeringut, mille kogumaht oli 110 miljonit eurot, millega EfTENi kogu hallatavate varade maht jõudis 400 miljoni euro piirile.

Kolm suuremat investeeringut – Radisson Sky hotell Tallinnas, Saules Miestas kaubanduskeskus Šiauliais ning Duntese büroohoone Riias on kõik üksikobjektidena suuremad investeeringud kui EfTEN on senise tegevusajaloo jooksul teinud.

Kogu investeeringutest 42% oli Eestis (Radisson Blu Sky), 22% Lätis (Duntese büroohoone) ning 36% Leedus (Saules Miestas Šiauliais, Menulio 11 ja Ulonu ärihoone Vilniuses). Ühtlasi tähistab 2015. aasta EfTENi äritegevuse algust Leedus. Esimese tegevusaastaga investeeris ettevõte Leetu 40 miljonit eurot.

Ulonu ärikeskus asub vaid mõne kilomeetri kaugusel Vilniuse kesksest äripiirkonnast. Tegu on fondi teise investeeringuga ning ühtlasi ka teise investeeringuga Vilniuses, teatas EfTEN Capital.

EfTEN Capitali tegevjuhi ja EfTEN Real Estate Fund III AS fondijuhi Viljar Arakase sõnul on tegu olulise investeeringuga EfTENi kinnisvaraportfellis. “Ärikinnisvara turg Leedus ja Balti riikides laiemalt pakub atraktiivseid investeerimisobjekte, mille tuleva aasta hinnanguline puhas rahavootootlus on ligi 7-8 protsenti,” lisas Arakas.

Ulonu ärikeskuses on 14 rentnikku. Seitsmekorruselise, 2013. aastal ehitatud kontorihoone kogu üüritav pind on 5 174 ruutmeetrit ja kinnistu kogupind on 6756 ruutmeetrit. Hoone juurde kuulub 117 parkimiskohta, nii maa-aluses kui ka maja ümber asuvas parklas.

Konfidentsiaalsusklauslist tulenevalt ei kuulu tehingu hind avalikustamisele. Tehingut finantseeris Leedu SEB pank.

EfTEN Real Estate Fund III AS on Balti riikide ärikinnisvarasse investeeriv alternatiivne kinnisvarafond, mille asutas mullu juunis fondivalitseja EfTEN Capital AS. Tegemist on 10aastase tähtajaga fondiga, millest 3 aastat on investeerimisperiood, 5 aastat hoidmiseks ja 2 aastat väljumiseks.

EfTEN Capitali grupi ettevõtete valitsemise alla kuulub 41 ärihoonet Eestis ja Lätis, milles tegutseb üle 600 üürniku ning mille kogu turuväärtus on 375 miljonit eurot.

Hetkel kuum