Äripäev • 6. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Pindi: Harjumaa kinnisvara hind hakkab tõusma

Pindi Kinnisvara kontor.  Foto: Raul Mee

Pindi Kinnisvara prognoosi kohaselt hakkavad Tallinna ja Harjumaa eramute hinnad kiirelt kasvama, kuna rahvastiku juurdevool jätkub ning sellest tingitult nõudlus elamispindade järgi kasvab.

Pindi Kinnisvara partner Peep Sooman ütles, et kerge hinnatõus võib aset leida ka Tartus, samas kui enamikku teistesse maakondadesse on sisse kodeeritud pikk ja vaevaline vaikelu.

„Valitsuse saamatus on teinud sajad tuhanded väikelinlastest ja maaelanikest varaomanikud õnnetuks, samas harjulased võivad rõõmustada, sest väiksematest kohtadest tulevad noored pered pealinna paremale palgale ja vajavad ka kohta, kus elada. Seetõttu prognoosime Tallinna ja Harjumaa elamispindade hinnatõusuks kahekohalise numbri. Tartus jääb see 5 ja 10% vahele,“ lausus Sooman. „Kõige eelduseks on loomulikult jätkuv reaalpalga kasv ning pankade püsiv valmidus eluasemelaenude väljastamisel,“ lisas ta.

Soomani sõnul on ülejäänud Eesti päästmiseks varsti pöördumatult hilja – juba praegu ei suudeta inimesi seal kinni hoida, kuid viimase aja tendents on suure pealinnastumise valguses muutunud selliseks, et ettevõtjatel ei ole isegi võimalik enam väiksemates kohtades parimalgi tahtmisel töökohti luua, kuna töökäsi lihtsalt seal enam ei ole.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum