Kadi Neemre • 8. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Hiina börsi hädad teevad USA kinnisvarasektorile teene

Hiinlased ostavad USAs kinnisvara kokku  Foto: EPA

Hiina investorid ostsid 2015. aastal USAs 8,6 miljardi dollari eest kommertskinnisvara, selgub globaalse kinnisvarafirma CBRE andmetest.

See number aga ei kajasta kinnisvara arendusi, kuhu hiinlased samuti hoolega investeerivad.

Hiina on Kanada järel teine riik, mis USAs kinnisvara kokku ostab, kuid hiinlaste ostumaht suurenes aastaga ligi neli korda, vahendab CNBC.

“Hiina volatiilsus on uus normaalsus ja mida varem me sellega harjume, seda parem. Samas ei ole teatud hulk volatiilsust üldsegi mitte halb, kuna globaalne ebastabiilsus viib tihti suuremate väliskapitali voogudeni, eriti Londonis ja USAs,” sõnas CBRE analüütik Spencer Levy.

“Praegune volatiilsus Hiinas on sealsetele investoritele üha selgemaks teinud oma investeeringute mitmekesistamise olulisuse ning nende paigutamise USAsse ja mujale,” sõnas University of Pennsylvania professor Sam Chandan. “Samas kerkib nüüd esile võimalus, et Hiina valitsus piirab kapitali väljavoolu ning piirab kas või ajutiselt oma senised liberaliseeringud.”

Hiina investorid aga investeerivad seni kõikidesse kinnisvarasektoritesse, ostes nii väikseid kui suuri maju või arendades uusi.

Hiinlaste isu aina kasvab ning peagi näeme, kui suures mahus nad sel aastal USA kinnisvarasse investeerivad.

Jaga lugu:
Hetkel kuum