Äripäev • 19. jaanuar 2016 kell 11:30

Pevkur: kontrollime Vaheri krediitkaardi kasutust pikemaajaliselt

Politsei- ja piirivalveamet saatis Sloveeniasse üksuse ESTPOL1.  Foto: Andres Haabu

Siseminister Hanno Pevkur lubas teha kiirkontrolli politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri kasutuses oleva krediitkaardi kasutamisest pikema aja jooksul.

Siseminister Hanno Pevkur andis täna ministeeriumi siseauditi juhile korralduse teha politsei- ja piirivalveameti peadirektori kasutuses oleva krediitkaardi kasutamise kiirkontroll, mille tähtaeg on selle nädala lõpp, seisis pressiteates. Hanno Pevkuri sõnul on riigieelarve vahendite otstarbekas kasutamine iga juhi otsene vastutus. "Olen Elmar Vaherilt esmased selgitused saanud ning tema kinnitusel on tegemist töövahenditega. Pean siiski vajalikuks vaadata peadirektori kasutuses oleva krediitkaardi kasutamist pikema perioodi jooksul, misjärel on võimalik teha järeldusi, kas krediitkaarti on kasutatud eesmärgipäraselt," märkis Pevkur.Siseminister lisas, et kontrolli lõppedes annab ta sellest ülevaate ka sel teemal arupärimise esitanud riigikogu liikmetele.

Vabaerakonna saadik ja korruptsioonivastase erikomisjoni juht Artur Talvik esitas täna siseminister Hanno Pevkurile arupärimise seoses võimalike politsei- ja piirivalveametis toimunud avaliku raha kuritarvituste ning võimu kuritarvitamistega töötajate põhjendamatuks vallandamiseks.

Talviku sõnade kohaselt ostis PPA juht Vaher asutuse kaardiga Tallinna lennujaamast 299 eurot maksvaid kõrvaklappe ning matkasaapaid 139,41 euro eest, kuigi vormielementide ostmine käib ainult riigihanke kaudu. Talvik nõudis Vaherilt kohe ammendavaid selgitusi ning siseministrilt järelevalve alustamist asutuses ja samuti selgitusi.

Vaher kirjutas Äripäevale saadetud e-kirjas, et mõistab, et need ostud võivad riivata inimeste õiglustunnet ning usaldust politsei- ja piirivalveameti vastu. "Pean riigiasutuse rahakasutuse läbipaistvust väga tähtsaks ja palun vabandust, kui minu käitumine on heitnud varju mu kolleegidele," ütles Vaher. 

Saapad olevat ta oma detsembripalgast tagasi maksnud, kõrvaklapid olevat jäänud aga PPA juhtkonna käsutusse edaspidiseks kasutuseks. 

Hetkel kuum