Kadi Neemre • 22. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Nafta hind kasvas ligi 9%

Foto: EPA

Nafta hind tõusis täna ligi 9%; tõusule aitas kaasa USAt tabanud külmalaine, mis kasvatas nõudlust kütteõli järele. Viimase kahe päeva jooksul on nafta hind kerkinud 12%.

Täna teatas naftaväljadel opereeriv firma Baker Hughes, et USAs kahanes naftat pumpavate puurtornide arv viie võrra ehk kokku on riigis hetkel 510 töötavat puurtorni. Eelmisel aastal samal ajal töötas 1317 naftapuurtorni.

Puurtornide sulgemine on aidanud peatada naftahindade kukkumist, mis ligines sellel kuul juba 17%-le.

Maailmas toodetake siiski ligi kahe miljoni barreli võrra enam naftat kui vaja läheks. Tänavune erakordselt soe talv on kahandanud ka tavaliselt suurt talvist nõudlust, mis omakorda on kasvatanud soovimatuid naftavarusid.

Sellel nädalal langes nafta hind madalaimale tasemele alates 2003. aastast.

Brenti toornafta hind tõusis tänase kauplemissessiooni jooksul 2,67 dollarit ehk 9,13%, barreli hinnaks kujunes 31,92 dollarit; toornafta hind tegi suurima päevase tõusu alates 2015. aasta augustist. Brenti madalaim hinnatase sellel nädalal oli 27,10 dollarit.

USA toornafta hind tõusis 2,66 dollarit ehk 9% ning naftabarreli hind oli 32,19 dollarit.

Siiski usuvad vaid vähesed analüütikud, et nafta hind võiks veelgi kasvada arvestades investorite üldist meeleolu ja naftavarude rohkust.

IEA hoiatas, et naftaturg riskib “ületootmisesse uppumisega”.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum