9. veebruar 2016
Jaga lugu:

Veebipolitsei: küberjälitamine kasvab hoogsalt

Andero Sepp  Foto: PPA

Küberjälitamise juhtumitega on veebipolitsei poole pöördutud viimasel ajal üha enam ja enam, teatas veebikonstaabel Andero Sepp.

Konverents toimub 8. märtsil Viru hotellis.

Esinevad Levira tegevjuht Mart Einpalu, Cybernetica turundusjuht Siret Schutting, Sertifitseerimiskeskuse juhatuse liige Kalev Pihl, Eesti Vabariigi IT-arhitekt Andres Kütt, Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane, Sharemindi looja ja värskelt presidendilt noore IT-teadlase eripreemia saanud Dan Bogdanov jpt.

Osalemissoov palun saata aali@ituudised.ee või helista 5053172

 

Veebipolitseinik Sepp toonitas, et internetiturvalisuse tagamiseks saab iga inimene väga palju ise ära teha. "Mis tahes veebikontot on hea võrrelda oma koduga – kodust lahkudes lukustame alati ukse ja kanname hoolt, et sinna ei pääseks võõrad oma äranägemise järgi tegutsema," märkis Sepp. Ta lisas, et kui naaber on koduukse lahti unustanud, siis me ei sisene omavoliliselt tema koju, vaid võimalusel sulgeme ise ukse ja teavitame olukorrast naabrit. Sama loogika peaks kehtima nii enda kui ka teise inimese veebikontode "uste" puhul. Reaalsuses seda paralleeli aga ei tajuta, kuid just nii luuakse eeldused küberkuritegude ohvriks langemiseks. 

Küberjälitamine on tõusev trend. Politsei- ja piirivalveameti veebikonstaablid on viimase kahe aasta jooksul nõustanud inimesi internetiturvalisuse teemadel enam kui 10 000 korral. Pöördumiste seast kerkib üha enam esile küberjälitamine, mis on ebaseadusliku jälitustegevuse vorm veebiruumis ja teostatav juhul, kui inimese veebikontod ei ole piisavalt turvatud. Küberjälitamine hõlmab teise inimese korduvat, varjatud ja tahtlikku jälgimist tehniliste vahendite abil, eesmärgiga koguda jälitatava kohta andmeid.

Pikemalt saab sel teemal edasi lugeda teemaveebist ituudised.ee

Autor: Aali Lilleorg, ITuudised.ee juht

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum