USA sisenes globaalsele gaasiturule

25. veebruar 2016, 18:54
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160225/NEWS/160229864/AR/0/AR-160229864.jpg

Sellel nädalal saatis USA esimese vedelgaasi eskpordisaadetise üleküllastunud globaalsele gaasiturule.

Eksperdid usuvad, et turg võib madalseisus püsida veel mitu aastat, kuid sellegipoolest võib USA samm globaalse gaasituru dünaamikat muuta. Kui USA gaasi eskpordivõimalus esmakordselt päevakorda kerkis, olid gaasi hinnad maailmaturul palju kõrgemad.

IHSi globaalse gaasiosakonna asepresident Chris Holmes märkis, et ta usub, et globaalne gaasiturg langeb kuni 2018. aastani ning hakkab seejärel taas tõusma.

“2020. aastaks saab USA-st üks kolmest suurimast vedelgaasi eksportijast,” märkis Cheniere’i turundusdirektor Meg Gentle, lisades, et USA vedeldatud maagaasi ekspordimaht peaks selleks ajaks olema ligikaudu 8 miljardit kuupjalga.

USA hakkab globaalsel turul konkureerima näiteks Katari ja Austraaliaga, mis on praegusel hetkel maagaasi suurimad eksportijad.

USA sisenemise positiivne külg maailma gaasiturule ei seisne mitte ainult uues gaasitarnijas, vaid see võib tuua kaasa ka hinnamuutused. Loodetakse, et hinnamuutused levivad ka Aasia turgudele.

JERA president Yuji Kakimi märkis, et ta loodab, et suurenenud likviidsus ei seisne mitte madalamates hindades, vaid gaasi hinnastamise mehhanismi suuremas läbipaistvuses.

USA gaasist võiks Centrica tegevjuhi Ian Conni sõnul kasu saada ka Euroopa turg, kuna tarnijatering laieneks. “Venemaa gaas konkureerib Euroopa turul praegu vaid Norra gaasiga,” märkis ta.

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. February 2016, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing