Äripäev • 28. märts 2016
Jaga lugu:

Siim Kallas teatab presidendiks kandideerimisest

Siim Kallas teatab presidendiks kandideerimisest.  Foto: Andras Kralla

Reformierakonna auesimees Siim Kallas peab aprilli keskel kõne, milles teatab, et kandideerib presidendiks.

Erakonna toetuse kandidaadile otsustab põhikirja järgi juhatus ning plaanime seda teha suve lõpus enne kandidaatide ametlikku esitamist.

Ootame huviga kandidaatide programme ning vastuseid Eesti ees seisvatele väljakutsetele. Kindlasti peame oluliseks, et kandidaadid väärtustaksid välis- ja julgeolekupoliitikat. President on Eesti riigikaitse kõrgeim juht ning esindab Eestit rahvusvahelises suhtluses.

Kuivõrd on selge, et presidendi valimiseks riigikogus on vaja rohkem kui vaid koalitsiooni hääli, siis võib eeldada, et palju sõltub ka sellest, milline on kandidaatide avalik populaarsus.

16. aprillile planeeritud kõnet on kutsutud kuulama kohalike omavalitsuste juhid, poliitikud, ettevõtjad ning arvamusliidrid, kirjutas Postimees.

Kallasest ei saa avalduse järel automaatselt Reformierakonna kandidaati presidendi kohale, sest otsuse peab kinnitama erakonna juhatus ning erakonnas on mitmeid, kes soovivad presidendiks kandideerimas näha välisminister Marina Kaljuranda.

Kallase kõnest peaks saama presidendivalimiste avapauk, mis juhataks sisse avalikud debatid Eesti ja maailma olukorra mõtestamisel. Pärast kõnet soovib Kallas kohtuda ka parlamendierakondade esindajatega.

Loe lähemalt tänasest Postimehest.

 

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum