Mait Kraun • 2 aprill 2016

Prantsusmaalt lahkus 10 000 miljonäri

Prantsusmaa lipp  Foto: EPA

Prantsusmaalt lahkus eelmisel aastal umbes 10 000 miljonäri, selgub New World Wealthi uuest raportist.

Kõige rohkem lahkus miljonäre Pariisist – kokku 7000. Kokku on Pariisis 126 000 miljonäri, mis tähendab, et 6 protsenti neist lahkus eelmisel aastal riigist, selgub raportist. Miljonäride lemmik sihtkohtadeks olid Suurbritannia, USA, Kanada, Austraalia ja Iisrael.

Maailma jõukamate inimeste tegevust jälgiva organisatsiooni uuring põhineb statistikal, küsitlustel ning intervjuudel migratsiooniekspertidega. Lisaks sellele intervjueeriti ka rahahaldureid ning vaadati üle viisade statistika.

Hiinast lahkus 2015. aastal 1 protsent miljonäridest ehk 9000 inimest. Itaaliast lahkus 6000 miljonäri, 4000 Indiast ja 3000 Kreekast.

„India ja Hiina miljonäride lahkumine pole murettekitav, sest riikidest tekib miljonäre kiiremini juurde kui lahkub,“ kirjutati raportis. „Kui elustandard nendes riikides paraneb, siis naasevad tõenäoliselt ka paljud jõukad inimesed.“

Kõige paremini läks aga Austraalial – riiki tuli välismaalt 8000 miljonäri. USAsse tuli välismaalt juurde 7000 miljonäri ning Iisraeli 4000 miljonäri.

Raporti teatel on miljonäride lahkumine riigi jaoks väga halb märk. „Miljonärid on esimesed, kes lahkuvad. Neil on erinevalt teistest inimestest see võimalus olemas.“

Jõukate inimeste lahkumine võib kohalikule majandusele kehvasti mõjuda, sest suur osa neist on äriomanikud, kes pakuvad inimestele tööd ning maksavad kõrgemaid makse.

Hetkel kuum