Äripäev • 4. mai 2016 kell 11:30

Technopolis Ülemiste kaotas kasumist üle kolmandiku

Oktoobris avati Ülemiste Citys Lõõtsa 5 asuv 13korruseline Bernhard Schmidti nime kandev büroohoone.  Foto: Raul Mee

Ülemiste City ärilinnakut arendava AS Technopolis Ülemiste teatas täna oma eelmise aasta majandustulemused: ettevõte teenis 11 miljoni eurose käibe juures 6,5 miljonit eurot puhaskasumit, mida on 38% vähem kui ülemööödunud aastal.

Technopolis Ülemiste käive kasvas 1,4 miljoni euro võrra, ettevõtte omakapital kasvas aruandeperioodi lõpuks 51 miljoni euroni, mida on üle 5 miljoni euro rohkem kui 2014. aastal. 

“2015. aasta oli Technopolis Ülemiste jaoks mitme varem alustatud projekti realiseerumise aasta,” ütles Technopolis Ülemiste AS juhatuse esimees Gert Jostov pressiteate vahendusel. “Majandustulemused on rõõmustavad, mille eelduseks olid õnnestunud projektid. Tööd oli palju.”

Peale valminud uue parkimismaja ja 13korruselise Bernhard Schmidti büroohoone renoveeris ettevõte eelmisel aastal ka Sepapaja 2 asuva hoone välisfassaadi. “Uutest arendusprojektidest on projekteerimise ja ehitusloa taotlemise järgus uus 13-korruseline büroohoone aadressil Lõõtsa 12 ja ca 420kohaline parkimismaja aadressil Lõõtsa 11. Planeeritavate hoonete ehitamiseks on lähiaastatel plaanis investeerida ca 18 miljonit eurot,” selgitas Jostov.

AS Technopolis Ülemiste kuulub 51protsendise osalusega Technopolis Baltic Holding OÜ kaudu Technopolis kontserni emaettevõttele Technopolis Plc ja 49protsendise osalusega ASile Mainor Ülemiste. Ettevõttes töötab 20 inimest. 

Hetkel kuum