Pille Ivask • 14. mai 2016
Jaga lugu:

Huawei ammutab ideid ulmefilmidest

Huawei telefonide osakonna juht Kevin Ho  

Hiina tehnoloogiagigant Huawei valmistub ajaks, mil inimesed elavad igavesti ning neil on võimalik suhelda oma lahkunud sugulastega.

Huawei on avalikkusele enim tuntud kui nutitelefonide ja lairibavõrgu infrastruktuuri kuuluvate seadmete tootja. Sel kolmapäeval lausus Huawei telefonide üksuse juht Kevin Ho, et tulevikku silmas pidades võtab Huawei eeskuju erinevatest ulmefilmidest nagu „Matrix“, et välja mõelda uusi võimalikke tehnoloogilisi lahendusi.

„Nälg, vaesus ja haigused ei pruugi aastal 2035 olla enam probleemid,“ ütles Ho. Ta väitis, et tulevikus pole ilmvõimatu, et on olemas seade või äpp, mis võimaldab lapselastel oma surnud vanavanematega rääkida. Viimast võimaldab aga see, et inimteadvust saab laadida arvutitesse. Kõik sellised tehnoloogiad eeldavad, et võimalik on säilitada väga suuri andmemahte. „See oleks aga juba Huawei võimalus,“ arutles Ho.

Ho viitas filmist „Matrix“ tuntud stseenile, kus üks tegelastest laadib alla oskuse lennata helikopteriga. „Nii suure andmemahu allalaadimine ületab kõik piirid, mis praegu võimalikud. Tulevikus tõuseb andmete hoiustamise võimekus 15 000 zettabaidini, seega on tegu väga suure kasvuga,“ lausus Ho.

Mis saab pärast inimesi?

Futuristlikuna tunduvad plaanid pole Silicon Valleys sugugi uudsed. Google on näiteks arutlenud, missuguseks kujuneks maailm pärast seda, kui inimesi enam ei ole, Calico ja riskikapitalist Peter Thiel on aga välja pakkunud erinevaid surematuse võimalusi. SpaceXi looja Elon Musk peab aga juba pikemat aega üheks eesmärgiks viia inimkolooniad teistele planeetidele.

Teisalt on aga üsnagi uudne, et just Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei nii kaugeleulatuvaid plaane peab. Ho väitis, et ulmefilmide vaatamine ning tuleviku peale mõtlemine aitab luua häid tehnoloogilisi lahendusi, mis võiks juba praegu kasulikuks osutuda.

„Ulme on mind sellistele mõtetele viinud. Just ulmekirjandusest oleme me tuttavad mitmete hirmsate maailmatega ning tehnoloogiatega, mis on inimkonna hävitanud,“ jätkas Ho, kes kirjeldas üht ulmefilmi, mille peategelaseks on tehisintellekt, mis kogub endasse erinevaid teadmisi, et siis inimkond hävitada. „Me vajame paremat kaitsetehnoloogiat. Me vajame autentsust, paremat tehnoloogilist ning serverite kaitset. Neid kõiki me praegu ka arendame,“ ütles Ho.

Jaga lugu:
Hetkel kuum