Jaga lugu:

Heinsoo: esimese kvartali palgatõus ei näita tegelikkust

Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president ja Tieto Estonia AS juhatuse liige Anneli Heinsoo.   Foto: Raul Mee

Esimese kvartali kohta on 7-8protsendine palgatõus täiesti normaalne, sest siis peetakse palgaläbirääkimisi ja IKT sektoris makstakse välja projektipõhiseid preemiaid, ütles Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president ja Tieto Estonia AS juhatuse liige Anneli Heinsoo.

"Seega esimene kvartal väga palju ei näita," lisas ta. 

Statistikaamet teatas, et eelmise aasta I kvartaliga võrreldes tõusis keskmine brutokuupalk 8,1% ning brutotunnipalk 7,7%.

ITK sektori palk tõusis eelmisel aastal Heinsoo sõnul umbes 5%. „Selge on see, et spetsialiste on vähe ja palgatõus ei puuduta kõiki sektori töötajaid, nõudlus on kompetentsiga inimeste järele, kelle palk tõuseb teiste omast kiiremini ja mõjutab niimoodi kogu sektorit," ütles Heinsoo. 

Kompetentsiga töötajad on tema sõnul peamiselt tarkvaraarendajad ja arhitektid. "Vastava kompetentsiga inimesi on Eestis vähe ning võimalik, et palgatõusu on mõjutanud kompetentsi toomine välismaalt," lausus Heinsoo.

Heinsoo tõi teiseks palgatõusu põhjuseks selle, et esimene kvartal on ka aeg, kus peetakse arenguvestlusi ning palgaläbirääkimisi. „Võimalik, et esimese kvartali protsent võib olla määrav ka kõige kõrgema protsendina ja aasta lõpus näitab tegelikku olukorda,“ sõnas Heinsoo. „Esimene kvartal seega väga palju ei näita.“

Ta lisas, et IT-sektoris kiputakse ka projektipõhiseid preemiaid välja maksma just esimeses kvartalis. 

Tieto kasutab palgatõusu alusena Fontese palgauuringut, mille baasil võetakse keskmine protsent. „Minu jaoks on 7-8% palgatõus esimese kvartali kohta täiesti normaalne,“ märkis Heinsoo.

Jaga lugu:
Hetkel kuum